Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közvetlenül beiratkozáskor át...

Közvetlenül beiratkozáskor át lehet jelentkezni másik szakra egyetemen, ha megfelelek a felvételi kritériumoknak és ponszámoknak?

Figyelt kérdés

Felvételiztem mérnök informatikus képzésre és biológiára is két külön városban. Mérnök informatikusira nem vettek fel, mert ott nagyon magas volt a pontszám, viszont a szegedi biológiára igen.


Lehet olyat csinálni szegeden, hogy biológiáról mérnök informatikára átjelentkezzek rögtön az elején, vagy hol felvegyem párhuzamos képzésnek rögtön?


2018. júl. 27. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert akkor semmi értelme nem lenne a felvételi eljárásnak. Általában két lezárt félévet követelnek meg az átjelentkezéshez, de az átjelentkezés ilyen viszonylatban (egy intézményen belül két teljesen különböző szak, minden bizonnyal különböző karokon) nem szokott működni. Az ilyet úgy szokás megoldani, hogy újra felvételizel a vágyott szakodra a következő évben.
2018. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor viszont fel kell vennem órarendben a mérnök informatikus kötelező tárgyakat, és félévkor átkérni magam az egyetem másik szakára. Szakváltásnál, azt írták, hogy karon belül lehetséges a szabályzatban.
2018. júl. 27. 15:57
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
bírom, amikor az emberek ilyenkor kezdenek el komplikálni. volt rá 4 hónapod
2018. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Szakot valtani addig nem fogsz, amig nincs uresedes a celszaknal, es nem tudsz olyan targyakat egyebkent se felvenni, amelyek nem tartoznak a szakodhoz. Birom a hulyeket..
2018. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
6-os, ez azért nem teljesen így van. Az, hogy milyen tárgyakat tudsz felvenni, egyetemől függ. Én az ELTÉ-n pl. bármelyik szak bármelyik tárgyát fel tudnám venni - ha akarnám és meglennének az előkövetelmények-, csak talán azokat nem, amik estisek vagy nagyon szigorúan egy csoportnak vannak meghirdetve.
2018. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Van szabályzat arra, hogy szabadon felvehetőek tantárgyak egyetemen, ha megvan az előfeltételi kritérium.


Tavalyhoz képest 27 pontot nőtt a szaknak a ponthatára ahova mérnökinfóra akartam menni. A tavalyi ponthatár simán megvolt, csak az idei nem 3 ponttal.

2018. júl. 27. 16:41
 9/15 anonim ***** válasza:

A szegedi mérnökinfóra 280 pont kellett. Ha most utólag már inkább megfelelne ez, mint a biosz, amit biztosítékként írtál be, akkor alapból miért nem a szegedi mérnökinfó volt a biztosíték a biosz helyett?


(amúgy Szegeden furcsamód egy karon (TTIK) van ez a két szak, de attól még nyilván nem sok közük van egymáshoz)


Egyébként most direkt megnéztem Neptunban (SZTE-re járok), és nem tudsz össze-vissza bármilyen tantárgyat felvenni. (mielőtt valaki beszólna, nem a következő félév tárgyait nézem, mivel azokat nagyrészt még meg se hirdették, hanem az előző félévekét, amiket vissza lehet nézni bármikor) Nekem pl. csak a saját szakom tárgyait adja ki akkor is, ha azt jelölöm ki, hogy minden mintatanterv tárgyait mutassa. Úgyhogy ez max. akkor jöhet be, ha esetleg egy karon belül mutatja az összes tárgyat (mert az én karomon nincs más szak, így ezt nem tudom ellenőrizni), de az biztos, hogy csak úgy bármilyet nem vehetsz fel.

2018. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hú, nekem a szegedi egyetemen csak etr-el volt tapasztalatom. A Neptunt más nehezen tudom csak kezelni.


Elméletben a szabadon választható tárgyak közt kell, h kilistázza a tárgyakat, vagy TO-n esetlen külön oktatói engedéllyel lehetne.


Azért jelöltem be a biológiát is mert bioinformatikus akarok lenni, csak a szegedi mérnökinfónál a nem szegedi jobban szimpatikus volt a biológia pedig egyféle na legyen ez is jelentjezés volt, meg, hogy mert Szegeden is lehet többféle tárgyat is felvenni a szakoson kívül

2018. júl. 27. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!