Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontosan mit takar az "Egyetem...

Pontosan mit takar az "Egyetemi tanulmányi alkalmasság felmérése és fejlesztése" az SZTE-n?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van ilyen a Szegedi Tudományegyetemen. Van pár kérdésem róla, amit a honlapon nem láttam. Ez kötelező minden elsőéves hallgatónak? Számít majd az eredménye? Főleg a "karspecifikus teszt"-től félek, mert ugyan nagyon érdekel a szak ahova jelentkeztem a TTIK-n, de még nincs túl elmélyült tudásom belőle. Egyedül biológia az amit emelt szinten tanultam, matekot szeretem, ment is, de nem voltam faktos. Kémia faktra egy évig jártam, de őszintén nagyon sokat felejtettem. Fizikám ugyan volt még 11.ben, de nem nagyon vette komolyan már a tanár az oktatását. Infóm meg utoljára 9.ben volt... földrajz tudásomról már ne is beszéljünk, csak az alap dolgok maradtak meg (de az nem is érdekel igazán, illetve a szakomon nem hiszem, hogy nagyon szükséges lesz). Hiszek benne hogy az egyetemen sok tanulással és szorgalommal be tudom hozni az esetleges hátrányokat, hisz élvezettel tanulom ezeket. Csak félek miből állhat az elején ez a felmérés és hogy van tétje, ami rögtön háttérbe szorít. Érdemes lenne már most átnézegetnem pár dolgot?

2018. júl. 28. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire ne parázz rá. Ahogy látom az eléggé újkeletű dolog. Ahogy írják is, csak a kompetenciádat mérik (biztos te is írtál kompetencia tesztet áltsuliban vagy középiskolában). Nem kerülsz hátrányba.

TO-nak írhatsz ezzel kapcsolatban.

2018. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Egy kreditet ér.
2018. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 Itt azt írják automatikusan felvételre kerül a kurzuslistára.

De mondjuk eléggé potyakreditnek tűnik.

2018. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2018. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam!
2018. júl. 28. 14:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy matematika/logika és egy szövegértést kell megírni gépen. Külön időpontban vannak, az első két-három hétben lehet megcsinálni. Mindenkinek lehet aki első éves, de nem kötelező. Én megírtam, semmi gáz, kb 45 perc volt az életemből két alkalommal. Ingyen kredit. A végén kiértékelik és majd még a fél év folyamán jön az eredmény e-mailen, hogy mennyi lett. Nekem 5-s lett, de ha nem annyi, akkor is megírják és ha akarod elfogadod, ha nem akarod akkor nem. Én azt ajánlom mindenképp menj el, igaz, hogy csak 1 kreditet ér, de az is valami, sok kicsi sokra megy. Nekem alapból 29 kreditem lett volna, de ezzel így meglett a 30, ami ösztöndíj megállapításnál azért jól jön. Sok sikert!
2018. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3, ha nem mész el, félév végén ledobnak a kurzusról, mintha nem is lett volna, tapasztalat. Semmi következmény.
2018. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Elmegyek szerintem, veszteni úgy látszik nem lehet vele, így egy próbát megér
2018. júl. 28. 18:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Bemész adott időpontra, végig kattyogod a gépen a dolgot és hazajössz.

Én pl. rossz ilyen kérdőívet kaptam, mert egy rész hiányzott belőle, de eddig nem zavart senkit.

2018. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor is megkapom ezért az 1 kreditet, ha nagyon rosszul sikerül vagy nem kérem a jegyet?
2019. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!