Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lusta vagyok tanulni, semmi...

Lusta vagyok tanulni, semmi motivációm. Mit tegyek? 16/l

Figyelt kérdés

Osztálytársaim már most elkezdtek tanulni 10.re, de nekem semmi kedvem. Ezzel nem is lenne baj, de külön tanulok németül, már 6 éve. De megszólalni még most se tudok. 2 hetente járok 1x. Mindig az utolsó pillanatban csinálom meg a házit és természetesen semmit sem tanulok. Pedig szeretnék megtanulni legalább egy idegen nyelvet.

Ez a halogatás nem csak itt van, suliba este 10 előtt sose tanultam már az utolsó 3-4 hónapban. Egyszerűen nem tudtam rávenni magam. Pedig elterveztem, de semmi.

Ezzel nem is lenne baj, de a német idegesít a legjobban. Mit csinálhatnék? Suliba nem tanulok németül, csak angolul. Ez a 2 heti egy órám van németből.

Hogy motiváljam magam?



2018. júl. 28. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Pl. úgy motiváld magad, hogy ha most nem tanulsz, akkor 5-10 év múlva ismeret hiányában mosogathatod a tányérokat egy mekiben minimálbérért életed végéig.
2018. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát köszi, hogy leírtad a nyilvánvalót......
2018. júl. 28. 14:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj el diákmunkázni közmunkára és lesz motivációd. :)
2018. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mit csinálsz készülés, tanulás helyett?

Mivel töltöd helyette az időt?


Mi hasznod származik azokból a pótcselekvésekből, amelyekkel halogatsz?


Az elvesztegetett/elpazarolt időt SOHA nem kapod vissza. Így az egész életedet is csak elvesztegeted, erre gondoltál már?

2018. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól mondják, én is épp dolgozom a nyáron egy gyárban minimálbérért, egyetemista vagyok. Engem mondjuk motivál de rendesen.

Én is tanultam németet de rájöttem nekem ez nem való, ezert abbahagytam, elkezdtem az oroszt is meg a fanciát is. Orosszal szépen haladtam de aztán azt is meguntam. Most azzal foglalkozom , hogy az angolom tökéletesitsem. Keress egy olyan nyelvet ami érdekel.

Azért nem megy a német, mert nem tudsz vele érvényesülni, nézz filmeket németül olvass német ujságot kezdj el németül gondolkodni, de ha nem leled benne öröm akkor hagyd a pics@ba.

2018. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem megy a német, mert nem érdekel, és ha nem érdekel valami, akkor semmi motivációd nem lesz, hiába is próbálkozol. Kár erőltetni, inkább keress valami olyat, amit szívesen tanulsz és így megjön a kedved általánosságban is a tanuláshoz.
2018. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze annak a pár normális válaszadónak köszönöm!:)<3
2018. júl. 28. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, közpiskolás vagyok, én igazából nem tanulok sulis tantárgyakra, inkább amit én úgy érzem hogy hasznos lesz. 3-4es vagyok általában, de legalább napi 1-2 órát tanidőben rátudok szánni arra amiben látom a jövőmet. Ezt ajánlom neked is, próbálj ki sok dolgot, hogy mi tetszene neked és próbálj jó lenni belőle.


Nyelvet hallás utánival tudod fejleszteni(ez a fő készség a 4 közül), azért nem tudsz megszólalni mert nem vagy kontextusba a nyelvvel. Külföldön azért lehet tanulni jól angolul mert ott nem magyarul tanulod meg, hanem megérted az idegen nyelven, kontextusba vagy vele.

2018. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvass el

egy-két kötelezőt

2019. jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gimibe jársz ?
2019. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!