Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy osszam be az időmet a...

Hogy osszam be az időmet a tanulásra? Hogyan alakítsam a napjaimat, hogy hatékonyan tudjak készülni?

Figyelt kérdés

Van 50 tétel magyar államvizsgára. (Sok ki van dolgozva, néhány még nem.)

Kell írnom portfóliót is.

Németből össze kell állítanom egy német nyelvű PPT-t, hogy honnan indultam és hogy jutottam el eddig belőle.

Október végére végezni akarok vele, hogy ne hagyjam az utolsó hétre, napokra.

Augusztusban még itthon vagyok.

Szeptembertől lesz munkám is, így akkor már kevesebb időm lesz a tanulásra.



2018. júl. 28. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is azzal kezdenék, hogy a maradék tételeket is kidolgozom, hogy minden meglegyen. A ppt-t is megcsinálnám, az a lényeg, hogy a végére már csak a tanulnivalót hagyd. Amikor minden megvan, hogy mit kell tudni, akkor kezdenék el tanulni.


Ha augusztusban sok a szabadidőd, érdemes megtanulni az összes tételt, ez kb megvan 2-3 alatt, utána ismételsz. Amikor van időd a munka után, akkor is átveszed még egyszer. Fordíts időt a pihenésre is.

2018. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2-3 hét alatt*
2018. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért valahogy eljutottál az államvizsgáid. Eddig hogyan osztottad be az idődet?
2018. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt te tudod csak, melyik napszakban mire vagy használható. Tőlem sokat nem lehet várni délelőtt, így 12-től tervezek bármilyen szellemi munkát az előadásokra járáson kívül. Viszont este 10-ig pörgök (sokszor inkább hajnal 2-ig), úgyhogy oda szoktam beírkálni, hogy mit mikor.


Amúgy nyomtass napirendet, amiben órára-fél órára pontosan meg tudod adni, mit csinálsz. Csinálj meg a feladataidból párat úgy, hogy fel tudd mérni, mennyi idő (pl. egy tételt végigolvasni és kiemelnmi mennyi idő, egy oldalt megírni mennyi idő, de lehet hasraütésszerűen is, hogy mennyit szánsz a feladatra). Aztán pakolgasd szépen be a napodba, lehetőleg a realitás talaján maradva. Reálisan nézve egy felnőtt 1 órát tud egyhuzamban ténylegesen összpontosítani, érdemi munkával pedig 5-6 órát tud tölteni. Ez járható nap mint nap, hosszú távon tapasztalataim szerint. Én ezzel számolnék, 1-2 szabadnapot betéve, ha esetleg megcsúsznál időben, tudd hova tenni a feladatokat.


Én rákényszerültem, mert két egyetemet vittem egyszerre és a leghúzósabb időszak volt az elsőn, mikor a másodikon záróvizsgáztam, mellé szakmai nyelvvizsga stb... Szóval azt hiszem, tudom, hogy kell hatékonyan szopni.:D

2018. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig írt segítő válaszokat!



#3

A kérdésed jogos.

A kérdésem egyik oka az is, hogy időközben kiestem a tanulásból. Kb. 2 éve abszolváltam, és azóta nem nagyon foglalkoztam a témával. Betegség és egyéb komoly problémák miatt kellett megszakítanom a készülést.

De most már mindenképp be akarom fejezni az egyetemet.

2018. júl. 29. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!