Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lettél matekból,...

Milyen lettél matekból, magyarból. Év végén? Ha buktál, hogyan készülsz a pótvizsgára?

Figyelt kérdés

Érdekelne minden megközelítés. Elsősorban a matek eredménye érdekelne, továbbá az, hogy ha esetleg nem sikerült átmenned, akkor elkezdted-e már a felkészülést a vizsgára.


Ha nem kezdted el, nem félsz-e attól, hogy kevés lesz rá az időd? Mikor szeretnéd elkezdeni, hogyan készülsz? Segítséget kérsz valakitől, vagy magad próbálsz meg felkészülni?


Ha esetleg elkezdted, hogy érzed, hogy megy, szerinted kezded átlátni az anyagot?


Van-e esetleg olyan, aki úgy érzi, hiába készül, nem ért semmit, és teljesen reménytelennek érzi azt, hogy sikerüljön neki?


Továbbá az lenne a kérdésem, milyen oknál fogva nem sikerült az év: rossz tanár, egyszerű lustaság, nem elég alapos gyakorlás, lelki gondok, stb.


Előre is köszönöm a válaszokat.


Ha esetleg odaírnád, hányadikos voltál most, azt megköszönöm.



2018. júl. 29. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyar irodalom és nyelvtan: 4,5

Matematika: 5

11. osztály

2018. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok, akkor közel az érettségi és a felvételi. Kitartást hozzá...
2018. júl. 29. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kelleni fog :D
2018. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs mit. Ne feledd, jövőre 2019 van, Trianon 100 éves fordulója. Nem mondom, hogy ez azt jelenti, hogy az lesz, de elgondolkodtató; töriből az egy zavaros időszak volt, magyarból meg a szürrealisták évtizede.

Ady is 1919-ben halt meg, az szintén 100 év lesz...

2018. júl. 29. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Át fogom nézni biztonságképp jól ezeket a témaköröket, hátha "megemlékezésképpen" berakják az érettségi valamelyik feladatába :DD
2018. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magasról leszarják, hogy kinek az évfordulója van, ahogy én is :D
2018. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akár lehet is igazad, azonban volt egy időszak, amikor előszeretettel adták ezeket az évfordulós témákat...
2018. júl. 30. 06:12
 8/9 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, illetve voltam, mert sikerült az összes érettségi.

Magyar és irodalom: 2

Matek: 3

Utóbbira egyáltalán nem készültem, mert úgy éreztem hogy annak ellenére hogy 3-as vagyok jól megy az anyag. (Amúgy csak négyen voltunk hármasak belőle a 22 főből, többiek pedig kettes vagy egyes.) Érettségim középszinten 93%-os lett.

Előbbiekre meg hiába tanultam, nem tudtam jobb eredményt elérni (érettségim 52%-os lett). Nálunk nem volt verselemzés meg hasonló év közben, minden esetben versekből, történelmi dolgokról vagy írók/költők életéből feleltünk/írtunk dolgozatot. Ezekben pedig sosem találtam meg a logikát, így hiába olvastam át otthon többször is, nem értettem meg a lényeget.

2018. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok, a 93% nagyon szép eredmény. Eszerint egy kiváló cáfolata vagy annak a dogmának, hogy a matekot gyakorolni kell, a feladatmegoldási rutin nagyon fontos a sikerességhez.

Bár gondolom, reál beállítódású lehetsz, esetleg a véredben van... ami alatt értem, a felmenőid is reálosak.


Akkor szeptembertől gondolom egyetem. Más lét, más szabályok, de az alapvető mindig ugyanaz marad, a dolgod az, hogy bemenj az órákra, megtanuld az anyagot, és teljesíts számonkérésnél. Persze szabadabb lesz másban... Sok sikert...

2018. júl. 30. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!