Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Augusztus végén pótvizsga....

Augusztus végén pótvizsga. Akik megbuktak, hogyan készültök fel a matek, magyar stb. pótvizsgára?

Figyelt kérdés

Ha nem sikerült az év végén átmenned mondjuk matekból, mit gondolsz, milyen oknál fogva nem sikerült az év: rossz tanár, egyszerű lustaság, nem elég alapos gyakorlás, lelki gondok (stressz, családi problémák...), stb.


Elkezdted már a felkészülést a pótvizsgára?


Ha nem kezdted el, nem félsz-e attól, hogy kevés lesz rá az időd? Mikor szeretnéd elkezdeni, hogyan készülsz? Segítséggel készülsz fel rá, vagy magad próbálsz meg felkészülni? Ha kértél/kaptál segítséget, hogy haladtok?



Ha esetleg elkezdted, hogy érzed, hogy megy, szerinted kezded átlátni az anyagot?



Van-e esetleg olyan, aki úgy érzi, hiába készül, nem ért semmit, és teljesen reménytelennek érzi azt, hogy sikerüljön neki, s emiatt teljesen kétségbe esett?


Előre is köszönöm a válaszokat.



Ha esetleg odaírnád, hányadikos voltál most, azt megköszönöm.



2018. júl. 29. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lustaság --> Nem gyakoroltam eleget --> Mindent az utolsó pillanatban akartam megtanulni, megérteni --> Természetesen "nem sikerült" elég jól, így megbuktam.

1,9-re buktatott meg a tanár, mikor furcsán néztem és felszólaltam, annyit mondott, hogy sokat gondolkozott rajta és ezt látta az én szempontomból a legjobbnak, mivel ha nem teszi meg, akkor soha nem tanulom meg, hogy vannak olyan dolgok, amire rá kell szánni az időt és az életem is ilyen lesz.


Kb. 1 hétig átkoztam az anyját és minden felmenőjét, utána elfogadtam.


A suli vége óta járok magántanárhoz és együtt készülünk fel.

Heti 3x megyek hozzá és napi 2 órát gyakorlok azokon a napokon, amikor nem vagyok nála.


Az anyag már sokkal tisztább, érthető. Nem nehéz. Csak szimplán nem szántam rá elég időt.


Gimi 11. osztály

2018. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt kell, hogy mondjam (mint tanári pályához közel álló), hogy pedagógiailag tényleg sokkal célravezetőbb, hogy egyszer buktat. Nem egy, meg nem két esetet tudok, amikor ebből indult ki valami stabil tudás.


Jóllehet, átkozod egy nyáron át, de azt se feledd: miután sikerült, szeptemberben úgyis ismételni fogtok, és előnyben leszel, mert friss a tanult anyag, átlátod, miközben a többiek (tapasztalat) bele se néztek semmibe és mivel sokak csak magolni akarják a matekot, kvázi alig értenek belőle valamit. Így tehát az osztályhoz képest a gyengébbek közül akár a stabil középmezőnyhöz is be tudsz tagozódni, csak mert nyáron lefektetted az alapokat.


Szóval most átkozod nyáron, de 5-10 év múlva áldani fogod őt, hogy habár most tanulni kellett nyáron és nem nyaralhattál szabadon, későbbiekben sokat segített, hogy esetleg felvegyenek, hogy esetleg jobban boldogulj stb.


Kívánom, hogy sikerüljön a vizsgád! Kitartást!

2018. júl. 29. 14:21
 3/4 anonim válasza:

Én nem idén pótviszgáztam (töriből) hanem tavaly akkor kilencedikes voltam és a tanár hibájából mert egyszerűen pikkelt rám a jobb jegyeket nagyon sok idő után írta be de volt amikor be se írta szóbeli feleletnél szinte mindig egyest adott ha tudtam ha nem

Év végen 1,70-re álltam kb es akik egy-két tizeddel lejebb voltak mint én azokat meg átengedte

Én mivel év közben is tanultam rendszeresen ra kb 2 hetet se tanultam és hármassal átmentem ( magán tanár nélkül)

Elösször énis bevoltam szarva a pótvizsgától mert az volt az első (és remélhetőleg az útolso😂) de amikor elmentem pozitív csalódás volt a tanárok tök kedvesek meg minden (még az én töritanarom is meglepően kedves volt) ilyenkor nem az a céluk hogy megbuktassanak hanem az hogy átmenj

Hála égnek idén leszált rólam ugyhogy nyugott szivel mehettek 11 osztályba

Nem tudom hogy tudtam ezzel neked segíteni valmit de gondoltam leirom neked 🙂

2018. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp hasznos; továbbra is várom a válaszokat
2018. júl. 31. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!