Kollégiumi élet?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kolis leszek, és nem nagyon tudom, mit várjak. Tudnátok mesélni pár dolgot? Mennyi ruhát visztek magatokkal a koliba, a mosást ott vagy otthon oldjátok meg? Na, meg milyen új emberekkel együtt lakni. (Introvertált vagyok és ettől félek a legjobban.) Minden apróság érdekel. Előre is köszi :)

2018. júl. 30. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ruhát visztek magatokkal a koliba, a mosást ott vagy otthon oldjátok meg?


nálunk nem lehetett mosni a koliban, úgyhogy mindig haza kellett vinni a ruhákat.


Na, meg milyen új emberekkel együtt lakni. (Introvertált vagyok és ettől félek a legjobban.)


Nálam introvertáltabb te sem vagy, de sosem volt semmi gond, ne aggódj emiatt. Akik közös szobába kerülnek, még akkor is "összerázódnak", ha egyébként az életben nem barátkoztak volna össze.

2018. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte mindig hoztam-vittem magammal a ruhákat, aztán a koliba tartottam az összeset és amikor hazajártam, akkor mindig csak a legszükségesebbeket vittem ma gammal - könnyebb volt a táska :) Persze nálunk a koliba lehetett mosni, eleinte hazavittem a szennyest, de aztán mostam magamra - mégkönnyebb lett a táska :D


Introvertáltság miatt nem félj. Össze fogtok rázódni a szobatársakkal (lehet eleinte lesznek fennakadások, de mindent meg lehet oldani). Ha meg mégsem, akkor gondolom szobát tudsz majd váltani - megfogod találni a magadnak való társaságot :)

2018. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan ,hogy most ez egyetemi vagy középsulis koli,de en 4 evig laktam gimi alatt koleszba .Voltak kisebb nagyobb bajok,eltuntek dolgok ,feszultsegek ,de alapvetoen mind megoldottak.Azt kell mondanom hogy az elottem szoloknak teljesen igaza van ,ne felj. Mondjuk ha egy jo tanacsot megfogadsz ,ha nyitnak feled engedd es neha te is nyiss.Nekunk tavaly volt ezy szobatarsunk akit akarhova hivtunk nem jott ,utana meg panaszkodott.
2018. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a kollégium felszereltségét, ahova jelentkeztél. Nálunk van minden 2. emeleten mosógép, baromi egyszerű használni, és sokkal jobb, ha nem kell cipelni fölöslegesen a ruhákat. Nekem két heti ruhám elfért egy pici szekrényben, ennél több cucc nem is kellett. Étkezéshez kellékek viszont kellettek, azt nem adnak. Én vittem saját ágyneműt is, az ottani nem nagyon tetszett. Takarítást általában magadnak kell megoldani. A szobatársak nagyon változók tudnak lenni. Nekem már voltak olyan szobatársaim, amik disznóóllá tették a szobát, minden cuccukat szanaszét hagytak, de olyan is, akik kulturáltak voltak, és jó barátok maradtunk.
2018. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Kollégium válogatja.

Hetente jártam haza, mosni lehet, vannak akik csak félévente jártak haza.

Lakni milyen volt ott? Hát sok pozitívat nem tudok mondani...Ha hajnalig bulizós - nemtanulós típus vagy akkor oké lehet, egyébként nem ajanlom:)

2018. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Nàlunk lehetett mosni, 3havonta jàrtam haza, nem vittem haza a szennyest...:D De ha nem lehet akkor kereshetsz mosodát is.

Az összes ruhámat levittem, otthonra csak 1-2régebbit hagytam.

Én is introvertált vagyok és összebarátkoztam a lakótársakkal, ezen ne parázz, sok időt lesztek együtt valószínűleg.

2018. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igaz, elfelejtettem odaírni, hogy egyetemi koliról van szó :)

Hallottam pár rémtörténetet szobatársakról, viszont más opció nem nagyon jöhet szóba. Esetleg nem tudtok valami facebookos csopit, ahol lehet kolis szobatársat keresni? Ez mégiscsak jobb lenne, mintha kapnék 2 random embert.

Az egyik koliban amit kinéztem, van mosókonyha, a másikban viszont nincs, tehát attól függ, hova vesznek fel.

Amúgy köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)

2018. júl. 30. 16:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi kérdésem lenne, hogy a kolis jelentkezésről nem tud valaki valamit? A beküldési határidő aug 10, viszont még se az egyetem honlapján, sem a neptunon nincs nyomtatvány ezzel kapcsolatban. ( Debreceni Egyetem)
2018. júl. 30. 16:20
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem pl. az egyetemi kolis társam mai napig a legjobb barátom, pedig én sem voltam valami nagy "fenegyerek". Az introvertáltság nem azt jelenti, hogy valaki nem tud barátkozni, szóval neked is menni fog! :)
2018. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó ezt hallani:)
2018. aug. 2. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!