Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is csalódott a szüleiben...

Más is csalódott a szüleiben felsőoktatás miatt?

Figyelt kérdés

Tisztázzuk előre. Azokra gondolok akik megengedhették volna maguknak az egyetem költségeit, végképp egy dolgozó gyermekkel, de a kényelem érdekében nem is akartak hallani havi kb 50e.ft kiadásról. Részemről nagyon rosszul esett hogy dolgozom, alig kellett volna támogatniuk, de még beszélgetésre sem voltak hajlandóak, fontosabb volt a puccos autó, az új ez meg az, sem a lányuk jövője. A röhej az hogy tényleg csak a hozzáállásukról van szó. (nem részletezem, de amit elköltöttek 1-2 év alatt csak magamutogatásra, az fedezte volna az egész egyetemem. (6-8 félév))


Közvetlen környezetemben sokkal hátrányosabb helyzetű emberek támogatják a gyerekeiket, viszont nálunk még az esetleges koleszra is azt mondták oldjam meg, nem az ő gondjuk.. Mintha 18 éves kort betöltve már nem az ő gondjuk lennék. Szörnyen érzem magam amiért haragszom, de úgy érzem ennyit megérdemeltem volna azért az évekért amikor dolgoztam/tanultam a kedvükért és a lelkem beletettem abba hogy büszkék legyenek.. Másnak meg ölébe esik a segítség.



2018. júl. 30. 15:56
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
5%
Ez van. Lehet nem voltál jó tanuló.
2018. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A tanulmányi átlagom mindig is 4, inkább 5 volt. Jó érettségi mellé nyelvvizsgáztam is.

Mint gyerekük, jónak számítottam, arról nincs szó hogy nem szeretnének vagy ilyesmi.. szimplán inkább jobb életet választottak maguknak a kövi 3-4 évre mintsem egy kicsit támogattak volna. Az tény hogy a támogatott egyetemre azért nem vettek fel mert full kitünő nem voltam, de az önköltséges ment volna, de hallani se akartak róla.

2018. júl. 30. 16:03
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos vannak ilyen szülők is. Nem vagyunk egyformák..Sajnálom, hogy neked ez jutott..Én inkább nem ettem volna, ha anyagilag nem bírtam volna, de a gyerekem oda mehetett volna tanulni, ahová csak akart volna...Kitartás. Visszakapják még ezt az élettől..
2018. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
12%

Nem értem. Költségtérítésesre akartál menni és nem fizették ki? Azt én se fizetném. Vagy eléri a gyerek a ponthatárt vagy nem. Ha nem, nem biztos, hogy egyetem való neki.

Vagy mi a gondod most?

2018. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Így utólag finoman közöltem hogy rosszul esett ahogy hozzáálltak és érdekes módón már szólni se bírt. Pedig előtte mennyire leszarták, most meg megy az együttérzés hogy majd megoldod valahogy. Köszi..

És köszönöm az utóbbi kommentet..

2018. júl. 30. 16:29
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Köszi a lepontozást, hogy bármit megtennék azért, hogy a gyerekem tanulhasson. Te kedves Lepontozó. Tegyük fel, valaki pl. jogra jelentkezik, okos, ügyes,szorgalmas, de csak 459 pontja lesz a 460 helyett. Akkor ugye forduljon fel, mert nem vették fel államira? Gratulálok neked, jó szülő lehetsz...
2018. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

államira akartam menni, kicsivel csúsztam le és mivel hallani se akarnak költségesről ezért nincs továbbtanulás részemről. Ilyen formában legalábbis.

Kedves válaszoló, szimplán érdekelne, ha megengedhetnéd magadnak és tudnád hogy a gyermekednek mennyi esélye lenne az életre egyetemmel, és épp hogy kevés lenne a pontja, neki is ezt mondanád?

2018. júl. 30. 16:31
 8/25 anonim ***** válasza:
20%

Nem fizetném ki. El lehet menni egy évre dolgozni, külföldön nyelvet tanulni+dolgozni a gap year alatt. Azután újra megpróbálni. És ez a gyerek érdekét szolgálja, nem ezen múlik a jó szülőség.

Majd megérted később.

2018. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Te érted meg, mwert neked tuti nincs gyereked.. Nekem már van egy egyetmista lányom. És bár államira vették föl magas pontszámmal, fizettem volna, ha nem vették volna oda fel. Ne kezdje az életet hitellel. Amúgy dolgozik 16 éves kora óta. nyaranként, meg évközben is.


Mindegy, nem vagyunk egyformák. Visszakapod még ezt a keménységet....

2018. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Egyetemre sose késő menni. Ha ennyire nem kapsz támogatást, akkor nem árt, ha elkezdesz önálló életet élni. Dolgozhatsz egy kicsit, félreteszel tandíjra, aztán mehetsz egyetemre, ha ezt szeretnéd. Felnőtt vagy már, ne ők határozzák meg a személyiségedet.
2018. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!