Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a családomat?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek gimnáziumban és régebben orvosora akartam menni, de biológiára változtattam. Ezt a családnak még nem jelentettem be, de tudom, hogy nem fognak örülni. Milyen érveket tudok felhozni?

2018. júl. 30. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"ezt szeretném csinálni, ez az én életem"
2018. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
megmondod nekik kerek-perec hogy nem akarsz orvos lenni. Ettől még a gyerekük maradsz, és támogatni fognak valószínűleg.
2018. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekik ez az "álmuk+, szóval őket sem akarom megbántani.
2018. júl. 30. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te életed, nehogymár a szüleid álmát kergesd.:D

Semmi értelme nem lenne orvosira menned, ha nem akarod..

Ha nem értik meg, hagyj nekik időt megemészteni, de továbbra is ez a te döntésed.

2018. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez az 'álmuk' de a TE életed!

Te fogod azt tanulni évekig, neked kell majd benne dolgozni, neked kell szeretni azt amit csinálsz! Teljesen máshogy áll az ember egy olyan dologhoz amit magától akar és máshogy egy olyanhoz amit 'ráeröltetnek'.

Ne hallgass senkire a döntésben!

Sajnos én már múlt éven ezt megtapasztaltam csak engem lebeszéltek az álom szakomról. Hallgattam az emberekre. Természetesen utána megbántam így még a ponthatárok előtt jóval töröltem a jelentkezést és következő éven újra jelentkeztem ahova szerettem volna és szerencsére fel is vettek az éven! De azt megtanultak, hogy nem szabad másra hallgatni.. mindig azt csináld amit szeretnél, hiszen egy életed van.

2018. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még az is probléma, hogy a megélhetés miatt (is) aggódnak. Ezzel persze én is tisztában vagyok, de annyira azért nem félek, mert ha felvennének szorgalmas lennék.
2018. júl. 30. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Azt azért mindenképpen gondold végig, hogy milyen életet képzelsz el magadnak (hol szeretnél élni, mennyi pénzt szeretnél keresni, mivel szeretnéd tölteni a felnőtt életed napjait stb.), és hogy ezt mennyiben segíti az, hogy biológiát tanulsz. A szüleidnek bizonyára vannak racionális érvei is. Sokat segít, ha megérted ezeket, és tudsz számukra hihető alternatívákkal szolgálni. Ebben szeretnélek gondolkodásra sarkallni.


A biológia nagyon általános célkitűzés, az alapképzés után szakosodnod kell majd. Mit szeretnél kezdeni az életben azután, hogy az egyetlen államilag finanszírozott képzésedet arra használod, hogy három évig biológiát tanulsz? Jártál versenyeken? Szeretnél akadémikus lenni? Benne leszel a legjobb 10-ben, aki mehet doktori képzésre? Szeretnél középiskolában tanítani, szülői értekezletet tartani? Szeretnél ellenőrként a vízműveknél dolgozni? Szeretnél tartósan külföldre menni? A válaszokat neked kell megtalálnod. Én csupán abban szerettem volna hasznodra lenni, hogy hétköznapi szempontokat is figyelembe vegyél a mindent elsöprő naiv vágyakozás mellett. Ha tudsz hatni a szüleidre, szerintem ezen az úton van a legtöbb esélyed. Abban viszont maximálisan egyetértek az előztem hozzászólókkal, hogy olyasvalamivel töltsd a mindennapjaid, amit szeretsz, ami kíváncsivá vagy elégedetté tesz. Sok szerencsét kívánok a döntéshez!

2018. júl. 31. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Én pont fordítva voltam. Aztán megtapasztaltam, hogy biológia végzettséggel milyen munkakörök várnának rám, és inkább átjelentkeztem orvosira. Őszintén szólva a legközelebbi rokonjaimat kivéve senki sem volt kiakadva, sőt, csak bátorítottak, hogy ha az minden vágyam, hogy embereken segíthessek, meggyógyítsam őket, akkor hajrá. :) Nem fognak örülni persze, de vagy megértenek, vagy majd megbarátkoznak a gondolattal, jobb esetben..
2018. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító hozzászólásokat! Amit az utolsó előtti válaszoló írt, az nagyon igaz. Ha kidolgozok valami koncepciót, talán jobban fogadják. A biológiai érdeklődésen belül leginkább a növényökológia és növénygenetika érdekel. Általánosabban pedig elméleti biológia. Hát tanár semmiképpen nem szeretnék lenni. Annak örülnék legjobban, ha kutatásba tudnék kapcsolódni és ott teljesíteni -egyelőre belföldön-.
2018. júl. 31. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!