Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyek fel diákhitelt? (tanács...

Vegyek fel diákhitelt? (tanácstalan vagyok. )

Figyelt kérdés
Szeptembertől kezdem az egyetemet Budapesten és úgy néz ki, hogy lesz majd munkám, amit az órarendemhez fogok tudni igazítani. Előre viszont nem tudhatom, hogy mennyi órám lesz és hogy érek rá. Elvileg ha 25-30 órát dolgoznék egy héten akkor egy hónapban megkeresném azt az összeget, ami a kollégiumot, bérletet, kaját meg egy kis szórakozást állja. Nem halál nehéz szakom lesz, de szeretnék sokat tanulni, ugyanis a gimiben kicsit lusta voltam, de ott havonta 5-6 vagy több jegyünk volt, itt pedig egyértelműen nem így lesz és szeretnék államin maradni & tanulmányi ösztöndíjra is pályázni később. Régóta Budapest volt az álmom, szeretném, ha sikerülne. Nem buliznám el a pénzt, nem vagyok híve az ájulásig piálásnak, néha elmennék moziba vagy normális keretek között inni (inni talán csak hétvégén). Szeretnék sportolni, ott a tagdíj árát is fizetnem kell ugye. Nálam a sport és a suli vannak az első helyen, ezek miatt nem tudom eldönteni, hogy vegyek-e fel diákhitelt. Szeretnék elmenni dolgozni, de nem tudom, hogy heti 25-30 órát bírnék-e gólyaként, a diákhitel most kisegítene, viszont sok rosszat olvastam, hogy mennyit bajlódtak egyesek a törlesztéssel. Sajnos nem úgy állunk anyagilag, hogy itthonról segítsenek nekem, már a végzős év kiadásai is soknak számítottak.:( Mit gondoltok? Megérné a diákhitelen elgondolkozni vagy mégsem olyan sok a 30 óra egy héten egyetem mellett?

2018. aug. 1. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
30 óra az nagyon sok elsőévesnek.
2018. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele... Egyik ismerősöm már be is ajánlott és majdnem 100% hogy felvennének dolgozni, pedig még nem is beszéltem a főnökkel sem. Így nyáron simán dolgoztam heti öt napot 6 órában, de sokkal másabb, mintha mellette suliba is járnék.
2018. aug. 1. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Nappalin első évesként diákmunkát vállalni hétköznap halál lesz. Főleg, hogy tényleg nem tudod az órarended még. Munka mellett tanulni nem lehet. Maximum Péntek-Szombat amikor dolgozhatnál. De így is suli és tanulás mellett olyan hulla fáradt leszel, hogy a munka nem fog menni. A levelezőt találták ki azért, hogy dolgozhass mellette. Akkor ne nappalin legyél.
2018. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!