Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a középiskola pedig...

Nevnopo17 kérdése:

Nem megy a középiskola pedig szeretném. Többi lent nem érek semmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok.Cukrász szakmára jelentkeztem(még nyolcadikba), az első évem sajnos úgy telt el, hogy gyakorlati órák vagy elmaradtak vagy csak csináltunk piskótát, linzert. Elméleti órán szintén.

Jött a nyari gyakszi 10. osztalytól pedig csak munkahely ahol csak a saját érdekeikkel foglalkoztak. Tehát nem csinálhattam/csinálhattunk jobb dolgokat. Hiába látták, hogy teszek érte.. egyszerűen nem is megy túl jól, béna vagyok hozzá. Mentem át munkahelyekből másikba kerestem fel embereket de semmi.. Próbáltam itthon sütni van ami megy de közel se tétel. Nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben sajnos, hogy mindenre beruházzunk. Jövőr lesz a vizsga van 60 tétel. Tavaly már ott akartam hagyni az egészet de a szüleim nem engdték.. Nagy nehezen már elbeszélgettem velük de az a baj, hogy most nemtudom lenne- e felvétel. Legszívesebben most eladót tennék le ahhoz van is kedvem. Nem lenne baj, hogy újra 3év+érettségi. Az a baj, hogy dolgozni is szívesen mennék, de valami végzettséget mindenfélekképen szeretnék letenni. Félek, hogy akármit teszek gyakorlati vizsgán megbukok utána meg 18 leszek és max estire mehetek :/ Nemtudom mit tegyek próbáltam sulit keresni hátha van hely egyenlőre semmi. Nemtudom mi tévő legyek elvesztettem minden reményt pedig előttem az élet, de így nemtudom hol végzem :(



2018. aug. 1. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Budapest ?
2018. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig ott van egypár

suli

2018. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Másik OKJ-s képesítést később munkaügyin keresztül is letehetsz emiatt ne aggódj, még fizetik is. Ill. saját pénzen is leteheted. Egy OKJ kb 450-600ezer ft.Az alap szakmákhoz nem kell érettségi.pl hegesztő, burkoló, kőműves villanyszerelő stb, de felső fokú OKJhez kell az érettségi is. Azt is leteheted estin is munka mellet, sokan tesznek így.

Tudomásom szerint 2 OKJ-t támogat a magyar állam.

Saját meglátásom, hogy 8 osztállyal is simán el lehet helyezkedni operátornak stb-nek akár átmenetileg, amíg képzed magad saját pénzből, sőt ismerősi körben jobban keres egy 8 általános végzettségű mint a diplomások.

Sok helyen még ingyen szállást is biztosítanak, ill. akár képzésekben is támogatnak.

Persze ez terület és munkáltatófüggő. Ha később munkát keresel ne a keleti régióban nézelődj hanem a Dunántúlon, vagy tanulj nyelvet és külföldön. 17 évesen még nagyon sok lehetőséged van. Állami-, uniós- és önfinanszírozással is képezheted magad. A cukrász szakma is jó szakma csak nem olyan régióban ahol minimálbérből él mindenki. A másik, hogy sokan festenek, betonoznak, falat húznak, burkolnak, süteményt sütnek maszekban bármi féle végzettség nélkül. Amúgy az eladó se csak kasszázik. Ugyan úgy polcot tölt, árút rendez, takarít stb. Sok helyre felvesznek eladó végzettség nélkül is. Lehet érdemes lenne beszélned egy pályaorientációs szakemberrel, vagy többel is, hogy később olyat tanulj ami neked való.

2018. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!