Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészetire megyek,...

Gyógyszerészetire megyek, biológiából alig tudok valamit, tényleg szinte semmit, épphogy megkaptam az 50 pontom. Szerintetek nagy hárányom lesz? Kémiából jó vagyok viszont

Figyelt kérdés

2018. aug. 5. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz hátrányod, ha többet foglalkozol vele.
2018. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Melyik egyetemre mész? (csak kíváncsiság, én is gytk-s leszek szeptembertől)

Amúgy én úgy hallottam, hogy a bioszos része inkább csak seggelés lásd anatómia stb, és nagyobb előny, ha a kémia logikáját átlátod, a bioszt leginkább elég beseggelni.

2018. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát az anatot tényleg elég beseggelni, de például ha élettanból és kórélettanból is csak bemagolod a dolgokat, akkor nem fog sokáig tartani a gyógyszerész pályafutásod, csak az egyetemi éveid, mielőtt végleg kivágnak...:D

Persze ne fessük az ördögöt a falra. Figyelni kell előadásokon, és otthon is foglalkozni vele, és nem lesz baj. Van elég seggelős tárgyunk, tartogassuk azokra a memóriaraktárainkat. :(

2018. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(Én a pesti GYTK-ra járok, arra vonatkozóan írok mindent!)

A sejtbiosz rögtön első félévben ott lesz, és sokat segít, ha azt az 50 oldal középiskolás anyagot tudod hozzá. Ne ijedj meg, így is meg tudod tanulni, csak nem lesz könnyű (mert amúgy sem az). Sok energiád rá fog menni. De nem csak neked, hanem annak is, aki keni-vágja az érettségis anyagot. Foglalkozz vele már az első héttől fogva rendszeresen, ne maradj le, így nem lesz gond. A középiskolás könyveidet pedig ne tedd félre! Ha valami nem tiszta, olvasd el onnan is az "előkövetelményt" egy adott anyaghoz. (Ha nagyon unatkozol, most is lapozgathatod a volt bioszkönyveidet. De csak akkor, ha tényleg nincs jobb dolgod.)

Anathoz nem nagyon kell semmi középiskolás előismeret, puszta magolással is teljesíthető (bár ezt én nem ajánlom). Növénytan is. Élettanhoz már biztos jól jön azért egy kis középsulis embertan, de én itt még nem tartok, erről inkább nem nyilatkozom. :D

Jobb, ha a kémia megy inkább. Nagyon tud szelektálni, sokszor az alapok hiánya miatt...

2018. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
57%

Kedves kérdező!


Én is ugyan olyan cipőban jártam mint te. Kémiát értettem mindig is, sőt, sokkal jobban szerettem is mint a biológiát. Voltak kétségeim, hogy jó helyre jövök-e, vagy inkább csak kémiát kellene mennem továbbtanulni, de végül gyógyszerészeti mellett döntöttem, és nem bántam meg. Ugyan még csak másodikos vagyok, de az első évfolyamban is voltak bőven 'biológiás' tantárgyak, sikeresen teljesítettem mindet. Kicsit komolyabban kell rá tanulni, és szerintem előre fel kell készülni 'lelkileg', hogy:nekem ez most picit gyengébben megy, többet kell tanulnom, nem szabad feladnom.

Hajrá! :)

2018. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ötödéves leszek, semmi korrelációt nem tapasztaltam a felvételi pontszámok és későbbi egyetemi teljesítményk között, kivétel a kivételesen jó eredménnyel bekerültek általában hozták egyetemen is a kiváló eredményeket.

Én például 458 pontot szereztem ami már kiemelkedő volt akkor, bár volt 2-3 270 fölötti és egy 289 pontos csaj is, nos én taknyoltam egyet és csúsztam. Szóval erről ennyit. Első vizsgaidőszakomat letudtam 11 nap alatt, a másodikban rámentem az átlagra is, aztán másodévesen kiégtem.

2018. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De a lényeg h pl. van 360 ponttal bekerült hallgató is aki 5 év alatt lediplomázott kiegyensúlyozott teljesítménnyel, szóval semmit nem számít. Nagyjából az egész gimis tudásod olyan kicsi (még ha részletes is), hogy mindent nulláról kezdesz. Az egyetem újra rajtoltat,és bár nyilván több elitgimiből jött hallgató van, mint kis gimiből érkezettek, egyáltalán nem az elitgimisek dominálnak, nagyon-nagyon sok kiég köztük. 50-50% minden
2018. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!