Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdélyből szeretnék emelt...

Tegan17 kérdése:

Erdélyből szeretnék emelt szintű biológia érettségit tenni, de itt nem ugyan azokat tanuljuk mint Magyarországon. Milyen könyveket ajánltok, ami jól átfogja az érettségi anyagát?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mozaikos

10: [link]

11: [link]

12: [link]

tankönyv bőven elég.

Az oktatas.hu-n pedig fent van az összes korábbi emelt szintű érettségi feladat megoldásokkal ( [link] bőven elég ezeket gyakorlás gyanánt megoldani. :)

2018. aug. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Emelt bioszhoz egyértelműen ezt a kettőt ajánlom (párban vannak):


[link]


[link]


Tökéletesen lefedi az emelt biológia követelményeket, mindezt nagyon egyszerű nyelvezettel, részletesen megfogalmazva, úgy, hogy az is meg tudja érteni, aki nem volt biológia fakultációs soha.


A követelményt itt találod: [link]


Arra figyelj, hogy azokra akik emeltezni mennek, azokra a táblázat mindkét oldala vonatkozik, tehát azt is meg kell tanulnod, ami a középszintű oszlopban van.


A Mozaik kiadós könyvek nem rosszak, de a pontos megértéshez nem elegendőek. Én is abból kezdtem el tanulni, de egy csomó mindent nem értettem, mert nem volt rendesen elmagyarázva. Egy ilyen összetett tárgyhoz emelt szinten kevés. Az általam linkelt két könyv méretétől ne ijedj meg, valóban embert lehetne ölni velük, de amint elkezdesz belőlük tanulni, azonnal beléjük szeretsz. :)

2018. aug. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevés?! Nekem 89%-ot sikerült összehoznom a mozaikosokkal, úgyhogy nem tudok mit mondani.. Ez a két könyv messzemenően részletesebb, mint amit érettségin tudni kell, felesleges tízezret kidobni értük.
2018. aug. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Igen, kevés. A Mozaikos könyv szövegét olvasva rengeteg kérdés maradt bennem. Csak belecsap a szöveg közepébe, nem részletez, nem fejt ki, már-már igénytelen. Ha neked a tudás kidobott pénz...
2018. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2018. aug. 6. 10:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok fizika emeletre is ajánlani könyveket?
2018. aug. 6. 11:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Orvosira szeretnél menni?
2018. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen :))
2018. aug. 6. 18:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kémiából érdemes emeltezni, jobban megéri a későbbiekben is.
2018. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek. A fizika csábító, mert könnyebb, de mindenképpen kémiából érdemes, különben sokat fogsz szívni vele az egyetemen.
2018. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!