Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Molekuláris bionikán vagy...

Molekuláris bionikán vagy mérnökinformatikai szakokon ajánlott a laptop használata? Egyáltalán van haszna programozáshoz? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egyetemre készülök és nem tudom hogy vegyek-e laptopot. Van otthon asztali gépem, de nem tudom hogy jegyzeteket vagy összeülve lehet laptopot használni. Valaki szokot egyetemen laptopot használni?

2018. aug. 6. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elengedthetetlen a laptop, szaktól függetlenül. Én rendszeresen ültem össze szaktársaimmal a könyvtárban és egyeztettünk jegyzezet, házit, beadandót stb. Sokan vannak akik pl laptopon jegyzetelnek.
2018. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én anyagmérnökire járok, nekünk is szokták kérni, hogy vigyünk, mert az előadás keretében gyakoroljuk szakmai programok kezelését, vagy volt,hogy gyakorlatra kérte, hogy a féléves feladatot órán írjuk.

Nagyon sok anyag nekünk a neten/pdfben van fent, szerintem jobb egy kisebb notebookon cipelni, mint telefonon szenvedni a nagyítással.

Nem kell egy nagyon drága gép hozzá, nekem egy (akciósan) 70 ezres kis 1.15 kilós Lenovom van.

2018. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnökinfóra járok, előadásra, gyakra sosem vittem laptopot, mindig csak füzetet. Én azért vettem, mert koliba és haza hordozgatni elég nehéz lenne egy asztalit. Ha otthon fogsz lakni továbbra is, én a helyedben nem vennék.
2018. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
80 körül vegyél valami használtat.
2018. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind2 szakon ajánlott, de lehet élni nélküle.

Praktikus, ha többen összeülve kell/akartok feladatot, házit megcsinálni.

Óra elött gyors jegyzetátolvasáshoz elég egy telefon, vagy tablet.

Én az utolsó 2 évben csak füzetet és telefont hordtam magamnál. Tény, hogy ekkor már nem sok programozós labor órám volt.


Kényelmi plusz, ha jobban szeretsz a saját gépeden programozni. Pl mert linux guru vagy, akkor ahhoz pl c++ban eleve más fordító csomag van. Csak órán pl szevedni fogsz vele ha ez ismeretlen, mert a többiek windowson fognak kódolni.


De kriptográfián jártunk úgy, hogy minden frissítési verziószám egyezett a 2 kolléga gépén, az adott program egyikőjüknél mégse akart rendesen futni. (Személyi chipjébe akartunk belépni).


Nyilván hasznos lehet csoportos tanulásnál. Viszont volt már nem 1 szaktárs, akit konzultáció után (21 körül) közrefogtak a helyi etnikumok...

Hazafele a Práteren a körútig csoportosan.


Használt gép tökéletes.

2018. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja engem is lehúzott egy cigó a Corvinnál, pont mikor mentem vizsgázni Vágónéhez hullafehéren Anal II-re :D


...de manapság határozottan jobb már a környék, akkoriban épültek a házak, most már elit környék lett.

2018. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!