Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne átmennem a...

Érdemes lenne átmennem a tanárképzőre? (történelem és angol/német szakot gondoltam)

Figyelt kérdés

Jelenleg kereskedelem és marketing szakon vagyok, de nem igazán tetszik, és elég rosszak a kilátások egyetem után. Sok ismerősöm végezte el ezt a képzést, de utána vagy nem is tudtak elhelyezkedni, vagy 14-16 órában a végletekig kizsigerelik őket egy irodában (igaz, a fizetés nem rossz).


Gimi után tanárnak akartam menni, de sokan lebeszéltek róla (kevés a fizetés, portfóliót kell csinálni, neveletlenek a diákok). Nekem viszont a fizetésnél fontosabb, hogy normális életet élhessek, ne csak a munkáról szóljon minden (meg szerintem egy tanári fizetésből is meg lehet élni egészen jól, volt gimis tanáraim is 200-300 ezer között keresnek). Emellett mindig is nagyon szerettem az iskolát, el tudnám képzelni, hogy én is ott tanítok.


Milyen tapasztalataitok vannak? (Nézzétek el, ha túl optimista vagyok, nem látok bele teljesen a tanárok életébe.)


2018. aug. 7. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha engem kérdezel, akkor


1/ a kermark jobb lesz az első év után

2/ azért valamiből mégiscsak élni kellene...

3/ a tanárok helyzete sem vajaskalács...


A javaslatom, hogy kermarkból menj át levelezőre, és csináld párhuzamosan a nappali bölcsésszel. Így később nő a mozgástered.

2018. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Az elhelyezkedésről pedig: már most kellene gyakornoki helyet keresned nagy cégnél, nem a lúzereket kérdezgetned, hogy ők hogy voltak bénák. Te legyél jobb, találd fel magad!!
2018. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerinted a humán szakos tanárokért annyira kapkodnak? :-D Ezek közül még mindig a kermark a legjobb, bár az se túl pozitív.
2018. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elhelyezkedés, fizetés tekintetében tényleg nem jobb a tanári, de szerintem azt tanuld, amelyik igazán érdekel.
2018. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van aki kermarkot végzett és tud jó ellenpéldát mondani?
2018. aug. 7. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Én kermarkot végeztem, mi a kérdés?
2018. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy értél-e valamit vele?
2018. aug. 11. 01:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az szomorú, ha már ott vagy a szakon és még egy (kettő?) év után se mondták el, mire jó ez az egész. Itt van néhány ötlet: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Hogy én vittem-e valamire úgymond? Igen. Először is van mögöttem 20 tartalmas év, amely idő alatt nagyon klassz dolgokat csináltam -- talán az a legjobb a marketingben, hogy új dolgokat találhatsz ki, valódi termékek jöhetnek ki a kezeid közül, kézzelfogható az eredmény.


Ha úgy érzed, hogy "elég rosszak a kilátások az egyetem után" akkor tényleg nem neked való ez a szakma.... egyszerűen végtelenek a lehetőségek.

2018. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bérezésben pedig: egy 20 éve tanító tanár bére ha jól látom nettó 240 ezer forint körül van (ez lehetséges?). Ez azért nem annyira rossz bérezés, de egy marketinges ennek a kétszeresét fél lábon állva is megkeresi ugyanekkora tapasztalattal.
2018. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!