Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is kell...

Ebben az esetben is kell igazolás a kollégiumi jelentkezéskor?

Figyelt kérdés
Ketten élünk anyukámmal, tartásdíjat nem kap, a kollégiumi jelentkezési lapomon viszont ezzel kapcsolatban csak annyi van megemlítve, hogy "elvált szülők esetén a bírói végzés másolata, igazolás az utolsó hat hónap tartásdíjának összegéről". Ilyenkor mi a teendő? Akkor nem jár a szociális pont, ha egyedülállóként nevel a szülő és közben nem kap tartásdíjat?

2018. aug. 8. 14:37
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Valami papírt kell arról is beadni hogy nem kapsz tartásdíjat, különben csak azt fogják látni hogy "elfelejtetted" csatolni a tartásdíjas papírt. Miért nem kapsz gyerektartást? Valamiben megállapodtak a szüleid vagy csak simán apukád cseszik fizetni?
2018. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Születésem előtt szétmentek a szüleim és apámmal nem is tartjuk a kapcsolatot, pedig ugyanabban a városban élünk. Azóta megházasodott, lett két gyereke, elvált és azzal a két gyerekkel foglalkozik is. Szerintem tartásdíj szóba se jött az én esetemben.
2018. aug. 9. 17:49
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Pedig kellett volna, elvégre ő is kellett ahhoz hogy "besikerülj". Ezt valahol meg kellene kérdezned, mert elcseszheti a szociális pontjaidat ami pedig járna.
2018. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy lenne miből fizetnie a tartásdíjat mert van egy vállalkozása, de ezen már kár rágódni. Szerintem anyám egyszerűen örült, hogy nincs jelen az életünkben. Elvileg egyszer akart látni 2 vagy 3 éves koromban de akkor is részeg volt (a későbbi házassága is részben emiatt ment tönkre). Elég távol lakok az egyetemtől, szóval abban bízok hogy emiatt van esély valamelyik kolira. Azokon a jelentkezési lapokon, amiket már elküldtünk azokon egyszerűen kihúztam az apa adatait és csak anyának a jövedelemigazolását csatoltuk. Még két kolira pályáznék, és azokhoz kellene ilyen tartásdíjas papír néhány plusz pontért.
2018. aug. 10. 13:24
 5/5 Metionin ***** válasza:
Én most gondolkodtam rajta és az egyik szobatársamnál volt úgy, hogy a szülők megegyeztek hogy a lány és az anya marad a házban, az apa elmegy albiba de így nem fizet tartásdíjat. Szóval ő is beadta valahogy pedig ott sem volt tartásdíj csak a válási papír.
2018. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!