Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnök BSc mellé Mérnöki...

Gépészmérnök BSc mellé Mérnökinformatika BSc?

Figyelt kérdés

Hamarosan végzek a gépészmérnöki tanulmányaimmal, de erősen elgondolkodtam azon, hogy levelezőn elkezdek egy mérnökinformatikát is, ugyanazon a karon, ahol most vagyok. Sajnos néhány félév fizetős lenne, egyelőre pedig nem úgy néz ki, hogy megengedhetem magamnak ezt.

Viszont több helyről hallottam, hogy sok állásnál elég bármilyen mérnöki diploma is, így akár otthon is elsajátíthatnám a programozást 1-2 év(?) alatt. Igaz ez? Valóban elég otthon tanulni ahhoz, hogy dolgozhassak az IT szektorban?


2018. aug. 9. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor hagyd félbe a gépészmérnöki tanulmányaidat, ha gyűlölöd, és soha többet nem akarsz ezzel foglalkozni, azaz pályaelhagyó vagy. Egyébként menj tovább gépészmérnök vagy mechatronika MSc-re.


Igen, meg lehet tanulni otthon programozni, most már nagyon jó MOOC kurzusok vannak, nézz körbe Udacity-n, edX-en, Courserán. Ha programozó akarsz lenni, akkor ennek ellenére érdemes megcsinálni egy programtervező informatikus szakot, a HR értékeli.

2018. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dehogy gyűlölöm, járműépítő versenyen első helyezést értünk el a párfős csapatommal, szóval még jól is megy.

A BSc-t mindenképp befejezem, MSc-re viszont egyáltalán nem vágyok, szerintem a munkaerőpiacon túl sok pluszt nem nyújt.

A gépész ágat "muszáj"-ból kezdtem, nem volt lehetőségem informatikára (duális képzés). Nagyon megtetszett, de gyerekkorom óta a számítógépek érdekelnek igazán. Kombinálni szeretném a kettőt, mivel már ott tart a világ, hogy elválaszthatatlanok. Ezért mentem mechatro. szakirányra, viszont szerintem ez kevés lesz.

2018. aug. 10. 05:57
 3/5 anonim ***** válasza:

BME-n van 2 félés programozás minden mérnöki szakon nem?


Amúgy a kérdés maga engem is foglalkoztat

2018. aug. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a BME-re járok, sokkal kisebb egyetemre. Itt is van egy kis programozás mechatronika szakirányon (labview), de az egy kicsit kevés lesz.
2018. aug. 10. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Dacára az itt közkeletű vélekedésnek, a BSc az csak félkész és nem teljes értékű mérnök. Lehet, hogy van ahova így is kellesz, de normális mérnöki karriert csak MSc-vel lehet csinálni. Menedzserkedni bőven elég a BSc, de később még ott is bánni fogod, ha félbehagyod a tanulmányaidat. Szóval én eljutnék az MSc-ig a helyedben.
2018. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!