Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan bírják azok, akik...

Hogyan bírják azok, akik levelező képzésre járnak és heti 6 napjuk tanulásból és munkából áll?

Figyelt kérdés
A képzés nehézsége kb ugyanaz, lévén hogy a vizsgákat sokszor együtt írják. A dolgozó embereknek nem kell tanulni, heti 40 óra munka után a többi mind másra mehet el. Akik tanulnak, nekik is sok idejük megy el, de lenyegesen több a szabadidejük. Akik viszont mindkettőt csinálják, ők hogyan bírnak egyáltalán életben maradni?
2018. aug. 11. 13:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Az első mondat arra vonatkozott, hogy a képzés nehézsége ugyanaz a nappalisoknak és levelezősöknek egyaránt.
2018. aug. 11. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
off, engem is éredekel...
2018. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Amit ma levelezőnek neveznek, az többnyire hétvégi képzés (péntek/szombat heti 1-2 nap). Család mellett ez önmagában is kihívás jól jön ilyenkor a családi segítség ha gyerekek vannak.


A tanulást meg rém egyszerűen, kinek mi fekszik:

- Reggel egy-két óra munka előtt (például felkelsz 5-kor és 7-ig tanulsz)

- Munkába menet, ha sokat utazol és tömegközlekedésen (ez a legkevésbé hatékony)

- Munkahelyen attól függ, mit dolgozol, de ha a munkahelyed iskolázott be akkor munkaidőben is tanulhatsz egy-egy órát

- Este, TV-nézés helyett egy-két órát

- Lefekvés előtt egy óra tanulás.


A legjobb, ha van egy napi rutinod, és minden nap tanulsz egy kicsikét.

2018. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Munka és 2 gyerek mellett nekem nem maradt más mint az éjszaka, ill. én sulinapokon előbb megyek be és tovább maradok, ha már van segítségem aznapra. Mp3-ban hallgatom az előadásokat takarítás vagy utazás közben és szó szerint még a wc-n is tanulok. Minden nap. Másképp esélytelen.
2018. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Részemről:

Munka 16:30-ig. Ingázok. Vonatra várva/vonaton is olvashatók az anyagot. Este 6-ra érek haza. Család max egy óra. Utána tanulás 9-10-11-ig, van, hogy éjfélig, attól függően, épp mennyire fog az agyam.

Óráim csak szombaton vannak. De az egész nap.

Vasárnap délelőtt házimunka. Mosogatás, mosás, főzés

A vasárnap délután a beadandóké.

Hobbi, sport, olvasás, tévé szorgalmi időszakban nincs.

2018. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nyomásra teljesítő vagyok. Magyarán halogatok

Minden félévben megfogadtam, hogy a a szorgalmi időszakban elkezdem a félkészülést, de sose tudtam betartani.. Vizsgaidőszak alatt így elég sűrű volt, főleg hogy 10-11 tantárgy mindig volt, így ennyi vizsga is. Muszáj volt hozni a vizsgákat így vizsgaidőszakban amikor csak tudam, tanultam. Nem voltak valami kellemesek az ünnepek.. Sokszor ilyenkor is vizagákat tettek be a tanárok.. Így szilveszteri buli helyett könyv volt a társaság. Nem egyszerű munka mellett de azért szerintem picit lazább a tananyag a nappalisokhoz képest. Szorgalmi időszakban csak be kell járni.. Nincs közben zh stb. A vizsgaidőszakban meg hamar elmegy az idő, azt túl kell élni. Három évig minden szabim is a vizsgákra ment el.. A rendes nyaralás mondjuk hiányzotg :/ de mellette jó volt pár napra kiszakadni a munka környezetből. Egyetem falai közt valahogy egész más hangulatba kerültem, és jó volt új emberekkel megismerkedni.

2018. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Nehezen :D

Viccet félre, komoly döntés teljes munkaidős állás mellett ilyesmibe belevágni.

De ha van egy konkrét, kitűzött célod, miért kell neked az a végzettség, hová juthatsz vele, és elég erőd, motivációd, akkor meg lehet csinálni.

2018. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!