Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági Informatikus OKJ...

Gazdasági Informatikus OKJ vagy Informatikai Rendszerüzemeltető OKJ?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam szerintetek? Én gazdaságit gondoltam mert az kivan bővítve gazdasági részel ...
2018. aug. 12. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hat az elso meg egyetemen tanulva se olyan kelendo szakma, a rendszer uzemelteto meg gondolom rendszer gazdat takar szal azzal se vagy sokkal beljebb, en azt valasztanam ami jobban erdekel, de a helyedben meg nezelodnek nehezen tudom elhinni h vkinek ez a hivatasa.
2018. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik se, ezek a tevékenységek minimum főiskolai szintű végzettséget igényelnek, ami egyben azt is jelenti, hogy iszonyúan durva diplomás konkurenciával nézel szembe az állásinterjúkon. Nem lenne szabad megengedni, hogy diplomát igénylő foglalkozásokra (például "marketing menedzser", "gazdasági informatikus" stb.) OKJ végzettséget engedélyezzenek. Minimum mert (ön-)becsapás.


Azt most ne keverjük ide, hogy a fentieket egyébként meg lehet tanulni online platformokon meg munkahelyen (a marketinget is); de egészen más, ha valakinek már van egy diplomája, és onnan kezdi el egy részterületre át- (valójában: tovább-)képezni magát. Meg tud tanulni programozni egy fizikus vagy akár egy elméleti nyelvész is; de teljes körű informatikus nem lesz belőle. Első diplomának meg az OKJ alkalmatlan.


Amire az OKJ való: szakmunkák (asztalos, burkoló, klíma- vagy villanyszerelő stb.); edző (ha van amúgy 10+ év sportmúltad); manuális tevékenységek (ékszerész, népművészet, fodrász, szakács, kozmetikus stb.). Ezek mind remek szakmák, miért nem ezekből választasz, ha soknak érzed az egyetemet?

2018. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 es akkora hülyeséget írtál hogy az már fáj :D De ki mondta hogy nincs tervben az egyetem? :D Egyébként csak abban különböznek az általad felsorolt képzések hogy azok nem technikusik hanem középfokú szakképesítések. Ha ilyen okos vagy miért nem tudod hogy ezek emelt szintű érettségihez kötött képzések amiért egyetemen is plusz pont jár? Most te akkor azt mondod hogy nincs szükség technikusokra? Na meg akkor miért van az hogy nem egy embert ismerek akik iylen okj s képesítéssel informatikus pozíciót töltenek be ?
2018. aug. 13. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:

"miért van az hogy nem egy embert ismerek akik iylen okj s képesítéssel informatikus pozíciót töltenek be?"


Mert a munkaerő-hiány miatt alulképzett embereket felvesznek programozni. Egyébként én is szakirányú képesítés nélkül voltam self made programozó egy évtizeden át. De változik a világ. Ma már alap a BSc diploma.


Amúgy csinálj amit akarsz, én leírtam az őszinte véleményemet.

2018. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!