Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Albérlet vagy bejárás?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy eddig bejárós voltam az egyetemre (80 km), de idén legalább kétszer lesz reggel 8-kor órám, ami azt jelenti, hogy 4-kor kell kelnem a beéréshez. És kb minden nap este 8-ra érek haza. Apám azt mondja, menjek albérletbe, de én sajnálom rá a pénzt, ráadásul nagyon szeretek itthon, annyira, hogy inkább vállalnám a bejárást. És az anyagi körülményeink sem a legjobbak. Mit tegyek? Hozzászokhatok, bírhatom a bejárós életmódot?

(koli nem játszik, nem fejteném ki, miért)


2018. aug. 12. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy csoporttársam, aki bejárós, és hasonló időpontban kel, mint ahogy neked kellene. Szerintem előbb-utóbb megszokod. Ha ennyire nem szeretnél albérletbe menni, és úgy látod nehezen is tudnátok megoldani anyagilag, akkor megpróbálnám először úgy, hogy bejárós vagyok. Ha nagyon nem bírod, akkor azelőtti napokra, amikor a reggel nyolcas órád van, hátha be tudsz húzódni valamelyik csoporttársadhoz esetleg, végső esetben pedig még akkor is szóba jöhet az albérlet.
2018. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Én biztos hogy az albérletet választanám. Gondolom valami kis városban vagy faluban élsz, az egyetem meg nyilván egy nagyobb városban van, ahol több lehetőséged van. Én beköltöznék albérletbe, vállalnék valami diákmunkát egyetem mellett, vagy inkább a tanulmányaimmal kapcsolatos gyakornoki munkát keresnék, és szépen elkezdeném építgetni a jövőmet. Aztán ha nagyon nem tetszene és következő évtől az órarendem is megengedné, hazaköltöznék.

Nekem 80km nagyon sok lenne...

2018. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez attól függ, hogy pontosan hányszor is kell felkelni.

Ha csak 2x, akkor még azt mondom, hogy jó.. én kibírnám.

Azonban ha többször vagy olyan napokra esne, hogy fontos figyelned, mert abból a tárgyból gyengébb vagy és van rá keret, akkor mindenképp be kell költözni.

2018. aug. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan köztes megoldás, hogy amikor későig vagy este, és korán kezdesz másnap, akkor arra az éjszakára megspórolod a totál értelmetlen utazást, és megalszol valakinél. (Nyilván ehhez kell valaki rokon, ismerős, jó barát abban a városban. Esetleg akad, aki örülne, ha egy-egy nap befizetnél, mint vendég az amúgy is húzós albérletébe, de mégis maradnának napok, amikor magányában lehet.) Én max heti két-három napon vonatozok, meg is hülyülnék, ha minden nap kéne.
2018. aug. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
A kollégium heti 1-2 alkalomra sem opció? A legtöbb koliban vannak vendégszobák. Kecskeméten pl. 2000 Ft egy éjszakára. Az havi kb. 16 ezer. Még mindig olcsóbb, mint egy albérlet.
2018. aug. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Pedig pont erre van a kollégium. Fejtsd ki miért...
2018. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én viszonylag közelebb vagyok (45km), de szintén kizártam a kollégiumot, mint opciót. Pedig mindkét szemeszterben volt reggel 8-kor órám heti minimum 3x. Ehhez pedig a béna vonatjárás miatt 4:30-kor kellett kelnem, 5-kor meg már mehettem is a vonatra. Ez beért kerek 6-kor a városba. Várhattam 8-ig az órára... Mondjuk volt terem bérletem, az 7-kor nyitott az egyetemen, ott elvoltam magamnak az óra kezdetéig.


A másik vonat kerek 8-ra ér be, az egyetemig meg 35-40 perc a séta (taxit meg fizessen a tudod ki). Nem is értem miért nem gondolnak a sulisokra, mert az alap és közepesek is sokszor ezzel jönnek be! Szégyen.


Nagyon nehézzé tette az amúgy sem túl könnyű dolgomat. De megoldottam. Ha motivált voltam, jártam ezzel, ha már totál végem volt, akkor xartam bele és bementem a későbbi vonattal, amivel késtem azt a 35-40 percet. Meg volt olyan is, hogy már be se mentem. Úgyis nagyon kevés olyan ember van, aki mindig minden órán ott van (főleg ha nem kötelező a tanár elvárásai szerint a bejárás).


Alig maradtam le az ösztöndíjról az első évben így is, szóval...


Ha bejártam volna rendesen, simán hozok 4,8-5,0 átlagot. Így maradt a 4,5.

2018. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Azért, mert nem vesznek fel koliba. Nem vagyok túl messze, nincs iskolás tesóm, és az egy főre jutó sem annyira rossz, hogy kolit kapjak, más kérdés, hogy arra meg kevésnek tűnik, hogy albérletet kérjek, félreértés ne essék, nem írtam volna ki, ha nem lenne albérletre való, egyszerűen sajnálom rá azt a pénzt, mert értelmesebbre dolgokra lehet költeni, pl. A házunkat kéne kicsit felújítani, szigetelni, stb, de kb az a pénz rámenne az albira.

A többieknek köszönöm, jó olvasni a különböző nézőpontokat, és várok még véleményeket. Nagyon a bejárás felé hajlok, eddig is így volt, csak bizonytalan vagyok, hogy lehet-e bírni, nem leszek - e teljesen kész. Az egy éjszakás koli nálunk 3500 körül van, az sem opció.

2018. aug. 13. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is négykor keltem az egyetem miatt, a félév közepéig bírtam a napi 5 óra utazást, utána gyakorlatokra se jártam be mindig vagy mert késett annyit késtem, hogy maradt 10 perc az órából, meg is lett a 3 hiányzásom. Inkább passziváltam egy félévet és elmentem levelezősre. Ez “csak” 50 km, de nagyon rossz a közlekedés. Ha lett volna pénzem, biztos albérletbe megyek.
2018. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!