Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miskolc egyetemvaros? Vélemény?

Miskolc egyetemvaros? Vélemény?

Figyelt kérdés
Milyen lehetosegek vannak egyetemistak számára? Bulizohelyek milyenek?

#Miskolc #Miskolci Egyetem #egyetemvaros #szorakozasi lehetosegek
2018. aug. 14. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy előnye, hogy "minden egyben van". Kicsit félreesik ugyan a belvárostól az Avas és Miskolc-Tapolca szomszédságában.

Nagyobb boltok tekintetében ott van nem messze " avasi kisTesco", rögtön mellette egy Lidl,vannak szemeszter időben büfék meg egy saját café frei-je is, sportpálya, edzőterem, könyvtár, nyomtató fénymásoló írószer (bár nem olcsó, kihasználják a hely adottságát,de ha rögtön kell "van kéznél") és persze működik egy saját szórakozóhelye is ez a Rockwell. Ha ez nem lenne elég városi busszal a 32/22-es busz bevisz a belvárosba és ott már a város nyújtotta lehetőségei adottak, vagy mint említettem a másik irányt van Miskolc-Tapolca, ott is van szórakozóhely(legismertebb az East Side Aréna) meg strandfürdő is ha az érdekel. Biztos van amit még kihagytam, ennyi jutott eszembe most.

Véleményem szerint teljesen rendben van a hely az ország más "vidéki" egyetemeihez képest jól összerakott, egységes, saját hagyományai is megvannak; szóval ad egy sajátos életérzést egy sajátos ízt a hely.

Bár azt elmondom még hogy a legtöbb mondjuk kollégiumi egyetemista egy pár megszokott helyre jár és lényegében abban a "burokban" éli le azt a pár esztendőt amíg ott tanul(vagy épp nem).


Üdv!

/Egy Miskolci Egyetemista/

2018. aug. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rockwell klub van az egyetem területén. Néha járok oda, egész jó hely, szorgalmi időszakban általában 2 naponta vannak bulik, vizsgaidőszakban nyilván ritkábban. Gyakran van valamilyen kedvezmény is, pl. egyetemistáknak olcsóbb belépő, vagy ingyen pia a belépő megváltásával, stb. LÉnyeg, hogy el lehet lenni ott. Max. pénteken másabb a helyzet, hiszen akkor 16 év a belépési korhatár.

Ezenkívül van az Uni Café az Uni-Hotel aljában, itt is szoktak lenni bulik, az a rokihoz képest, kicsit családiasabb, kicsit másabb a hangulata. Ezenkívül ez a hely éttermeként is funkcionál, tehát tudtok itt ebédelni, vacsorázni, meg persze piálni is.

Van még a Liget nevű szórakozóhely, ami Miskolctapolca felé van úgy 1-2 km-re az egyetemtől, de azt nem tudom milyen, oda nem járok.

Belvárosba a 12, 20, 22 buszokkal lehet bejutni, amúgy elég sűrűn megy busz a belváros felé, tehát jó a kapcsolat, a sétálón is van pár szórakozóhely meg kajálda ha esetleg az egyetemi lehetőségek mégse jönnének be.

Bolt is elég sok van az egyetem környékén, az egyetemmel szemben a Lidl, kicsit odébb (kb. 15 perc séta) a Tesco, meg van Penny is, az busszal 10 percre van.

Az egyetemen van egy nagy könyvtár, ahol tudsz tanulni, meg internetezni, plusz van papírbolt, meg újságos, meg van a főépületben a Rácsos és a Jogász büfé, ahol szintén tudsz venni meleg ételt is.

Amúgy parkosítva van az egyetem, minden egyben van, még mókusok is szaladgálnak, szóval a hangulata is nagyon jó az egésznek, imádok oda járni, most leszek másodéves.

Ha van még kérdésed írj.

2018. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bő válaszokat! :)
2018. aug. 15. 12:24
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Az első két válaszadó tökéletesen leírt mindent a helyről. Jó szerencsét!
2018. aug. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!