Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg valamit,...

Hogyan tanuljak meg valamit, ami nem érdekel?

Figyelt kérdés
Művészettörténetről van szó. Sajnos kellene a szakmához, amit tanulok. Viszont az a helyzet, hogy engem ezek a dolgok többnyire annyira nem érdekelnek, hogy nagyon nehezen marad meg valami. Az például kifejezetten érdekes, hogyan fejlődött a művészet, mi volt jellemző egy népre, kultúrára... De az már rémségesen hidegen hagy, pontosan milyen oszlopok vannak meg mi a neve épületeknek. Nem turistákat készülök vezetni... ._. A másik fele, rengeteg az idegen, megjegyezhetetlen szó, amit semmivel nem tudok összekapcsolni. Beszélek angolul, de 95%-nak ahhoz sincs semmi köze. Számomra ez katasztrófa, ráadásul a tanár is fárasztóan, töményen szokta előadni. Egyáltalán szüksége van ezekre egy grafikusnak? Kell ebből érettségizni? Mit kéne tudnom ahhoz, hogy a minimális követelmény meglegyen? Esetleg tudtok valami jó módszert, hogy legalább a dolgozatok idejére megmaradjon valami?

2018. aug. 16. 05:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek teljesen, mert az ember már az általános iskolában megtanul tanulni. Már ott jelentkezik a gyerekben az első ilyen probléma, hogy amit meg kell tanulni nem érdekli, és nem is érti minek kell azt neki tudnia. De valahogy megoldottuk, mert elvégeztük, nem igaz?

Nincs olyan szó, amit egy kis kreativitással ne lehetne összekapcsolni valamivel. Mindegy milyen kapaszkodót találsz, néha elég, ha megjegyezed a kezdőbetűt, vagy a szónak csak egyik szótagját párosítod valamivel, és be fog ugrani.

Pl. én a német szavakat nem bírom megjegyezni. pl. Gesundheit-egészség. (ejtsd: gezundhájt) Ezt akkor is mondják, ha valaki tüsszent.

Először csak arra emlékeztem, hogy a vége valami "háj". :-D Aztán az elejéről eszembe jutott, hogy "gezemüze". Mindkettő étellel kapcsolatos. Remélem érted a példát.

Nekem a történelem szárazabb elemei, adatai voltak a mumusok. Érettségi előtt szelektáltam, mi az amit biztosan értek és tudok, és külön választottam a mumusokat. Amit úgy éreztem tudok, azzal már nem foglalkoztam az utolsó időkben. Amit pedig képtelen voltam megjegyezni, arról vázlatokat írtam KÉZZEL!! Mert többnyire ha valamit leírsz, azt meg is jegyzed addigra. Rengetegszer készítettem puskát anno, de szinte soha nem használtam, mert míg kidolgoztam, addig meg is jegyeztem. És miért? Kreatív vagy te is, mert rajzzal foglalkozol, én is ezzel foglalkozom, tehát vizuális vagyok. A kézírásod egyedi, és ha a vázlatodhoz szövegkiemelőt is használsz egyes részeknél, plusz különböző színű tollal írod fejezetenként stb. szinte a szemed előtt lesz a vázlatod a vizsgánál az elmédben.

2018. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

+1 az elsőnek.


Szerezz egy nagyon jó szakkönyvet a témában, meg egy kiemelő ceruzát/filcet, és tanuld meg módszeresen az elejétől a végéig. Ha szerzel egy alaptudást, megértve az alapvető koncepciókat, mindjárt másképpen fogod látni ezt a tárgyat.

2018. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hű, hát én akkor fordítva vagyok összerakva,engem a háttér nem izgat, de az oszlopok és példák...azok már jobban.


No de a problémáidra csak annyit tudok mondani, hogy sajnos én sem szerettem a művtörit. De megtanultam. (Ma már az egyik kedvenc tantárgyam lett,De ez tanártól is függ) Ha utálok valamit( pl. biosz) ,legrosszabb esetben is 3-asra megtanulom. Szóval itt akkor magold be a dolgozatit a példákat. Majd ha érettségizni is kell, akkor megint. Jobbat erre nem lehet kitalálni.

2018. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!