Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikai rendszergazda (...

Informatikai rendszergazda ( OKJ 54 481 04 ) -val lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Érettségi utáni képzés, ellehet vele helyezkedni?

2018. aug. 16. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

többnyire minden informatikai állásnál diploma és 3-4 év szakmai tapasztalat 23-25 évesen

egyetemi végzetséget majdnem mindenhova kérik már, pest fele nem mindenhol kell szakmai tapasztalat

2018. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
koxos te vagy az?? :D
2018. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor mi értelme van ennek? mondjuk ennek a 4 éves szakgimnáziumnak se volt túl sok értelme. magyart jobban tanították mint maga a szakot. :)
2018. aug. 16. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, el. Az informatika terén súlyos munkaerőhiány van, első kézből mondom, hogy lassan annak örül az ember, ha az adott környezethez konyító jelentkezőt talál nem a csillagokba elszállt bérigénnyel, nem hogy válogatni tudjon egyetemet végzettek, tapasztaltak és okj-sok között.

Az a lényeg, hogy ne csak papírod legyen, hanem értsél is hozzá.

2018. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

4es én olyat tudok, hogy az egyetemen végzett kitünő tanulót felvették volna, lakhelyétől 200-300 kilóméterre, 130 kezdővel, amit közöltek, hogy 1 év után talán emelnek

lakás támogatás nincs, se munkás szálló vagy valami, úgy oldja meg ahogy akarja


és ez egy programozói valamit végzett egyetemista



lehet hiány szakma, de a környékünkön nincs is meghirdetve olyan állás amiben eltudnék helyezkedni, (szintén okj rendszergazda) mindenfel valamit még kérnek, vagy szakmai tapasztalatot, vagy egyéb területen való jártasságot, esetleg társalgási szintű nyelvtudást, mivel külföldi cégekkel is nekem kellene egyeztetni

2018. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

"Igen, el. Az informatika terén súlyos munkaerőhiány van"


"Az a lényeg, hogy ne csak papírod legyen, hanem értsél is hozzá."


Megfogalmaztad a lényeget: a jó informatikusból van munkaerőhiány.

El lehet helyezkedni egyetemi végzettség nélkül is, de rengeteg lehetőségtől elesik az adott ember - főleg a kezdeti időszakban, amikor nincs vagy alig van tapasztalata (pl. gyakornoki programok). A nagy többség (aki komolyan gondolja a dolgot) elvégzi az egyetemet és mellettük nehéz kitűnni kellő tapasztalat nélkül.

2018. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozom azon, amit írsz (nem kételkedem, csak csodálkozom), mert az én tapasztalatom teljesen eltérő. Mifelénk (Pest megye, de hallottam ezt már szinte mindenhonnan az országból) az van, hogy a kis- és középvállalkozások egyszerűen nem jutnak emberhez, mert nemhogy a frissen végzett egyetemistákat, hanem mindenkit elkapkodnak a multik, akit meg nem, az helyből minimum 300 nettó kezdőfizetést kér úgy, hogy érdemi munkavégzésre úgy fél év betanítás után lenne esetleg alkalmas. Alaposan fel is hígult a szakma, mert már mindenki rendszergazdának érzi magát, aki képes feltenni egy office-t.


Újságokban is gyakran olvasni hogy többtízezer betöltetlen informatikai álláshely van, és ez teljesen egybevág azzal, amit tapasztalok. Régen egy-egy rendszergazdai álláshirdetésre 2 nap alatt jött 50 CV, most meg szó szerint örülök, ha egyáltalán interjúra beesik bárki, akit van esélyem betanítani.

2018. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifejezetten rendszerüzemeltető akarsz lenni, azaz windowsokat, nyomtatókat telepíteni stb. akkor szerintem ez elfogadható végzettség, bár tényleg iszonyú nagy a diplomás konkurencia.
2018. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, pontosabban Kecskeméti.. próbáltam nyáron keresni ilyesmi fajta helyet, diákmunkát hogy legalább az ember szokja eztet, de nem találtam.. ugy szeretném, hogy tanulok, közben dolgozok is, így egyszerre két helyen is tapasztalatot szerzek.. dolgozni azért szeretnék mert ugye az egyetem később drága lesz, nem is kicsit sajnos.. akkor lenne értelme elvégezni ezt az okj-t de az ember tudja is csinálni aztat?
2018. aug. 16. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!