Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól döntöttem,...

Szerintetek jól döntöttem, hogy otthagytam az orvosi egyetemet és egy könnyebb szakra, az orvosi diagnosztikai analitikusra jelentkeztem? Vagy mit kellene tennem? Később még megcsinálhatom az orvosit is?

Figyelt kérdés

Ott kellett hagynom az orvosi egyetemet, mert betegséget diagnosztizáltak nàlam, ami ellehetetlenítette, hogy megcsináljam ezt a szakot, mivel a tünetek évközben jelentkeztek nálam. Másodéven jöttek ki rajtam és 2 évet csúsztam az orvosi élettan I. és az anatómia szigorlat miatt. Az elsőéves anatómia miatt is csúsztam egy évet, de azt egy 4-essel meg tudtam csinálni és akkor még jól éreztem magam. Egyébként nagyon lassan tanulok. Az orvosom azt ajánlotta, hogy jelentkezzek át egy könnyebb szakra, de legbelül még mindig fáj, hogy nem tudtam elvégezni. Már azóta kezelnek, tehát a tünetek nem jelentkeznek. Mit kellene tennem? Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Végezzem el az OLKDA-t, hogy önbizalmat nyerjek és később próbáljam meg az orvosit? Vagy halasszak még egy évet és folytassam?


25/f



2018. aug. 16. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, szerintem a betegséged egyértelműen összefügg a szakoddal illetve a sok tanulással és jelzés arra, hogy nem neked való az a terhelés, az a mennyiségű stressz.


Sokan vannak, akik lassan tanulnak, de az orvosihoz sajnos szerintem több kakaó kell, mert beleroppansz így.


Nem mindenkinek való a nappali és sajnos levelezőn nincs orvosi.


Nem önbizalom növelés kellene neked, hanem több idő, hogy meg tudd emészteni a tananyagot és az az orvosin nincs.


Én is az orvosoddal értek egyet: könnyebbet válassz, amit el is tudsz végezni.


Bár, ha 4-essel tudtad csinálni, akkor lehet, közben pihenőidők beiktatásával, csúszásokkal képes lennél az orvosit is végigcsinálni, de csak a presztízs miatt úgy nem érdemes, ha közben rámegy az egészséged!

2018. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy elvégezheted később is, de tedd fel a kérdést, hogy megéri-e. Annyi jó szakma van, ahol sokkal gyorsabban el lehet helyezkedni (nem kell rezidenskedni), és még a fizetések se rosszak. Persze tanulni kell, de 3,5 év még mindig barátibb, mint 6+6 év...


Milyen betegség, ha szabad érdeklődni?

2018. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy csúszhattál az elsőéves anattal?
2018. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Rengetegen csúsznak az első éves anattal
2018. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

Oké, utolsó, de nem ez érdekelt, hanem, hogy hogyan. :D


Őszinte kíváncsiságból, rosszindulat nélkül. Melyik egyetem ez?

Csak mert nálunk pl. annyira nem könnyű azért elsőéves anattal csúszni (hallottam ilyenről mondjuk, de talán két emberről a 200+ fős évfolyamból), hisz az első féléveset fel lehet venni második félévben vizsgakurzusra, a második féléveset pedig harmadik félévben vizsgakurzusra, így csak úgy lehet évet csúszni (legalábbis csak anat miatt), ha valakinek nem sikerül az első féléveset teljesítenie még a második félév végén sem.

2018. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Végezd el az OLKDA-t :) Én örülnék ha bár nem orvosként, de ha az egészségügyön belül maradhatnék. Ne rágódj rajta, engedd el a múltat és törődj az egészségeddel, hidd el annál nincs fontosabb. Sokan azt mondják, hogy a másodév a vízválasztó és utána már könyebb lesz, de belőlem (dote) a harmadév második vizsgaidőszaka vette ki a legtöbbet. Ha a másodév okozta terhelés így megviselt, akkor mi lenne a harmadévvel? Féltételezem a többi orvosin is nehéz, nem csak nálunk. Mondom, szerintem végezd el, aztán legfeljebb tényleg újrapróbálod az orvosit, ha nagyon nem tudsz letenni róla, de legyen legalább egy stabil alapod.
2018. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem te irtal ki mar maskor is kerdest. Mentalis betegseg miatt kellett ott hagynod, ugye?


Figyelj.... en mar akkor is ezt tanacsoltam, es most is.... talan valami, az egeszsegugytol teljesen kulonbozo teruleten kene elgondolkodnod. Marmint hogy mi az, ami meg erdekelne. Mert lehet igy mindig ott lesz benned ez a rossz erzes....


Amugy en is nagyon nehezem viselem az orvosit, pedig nincs akkora bajom (talan egy enyhe depreasszio, amire hajlamos vagyok.) Most keszulok a farmakologia szigorlatomra. Es sokszor mar tele a hocipom az egesszel.:/ raadasul belegondoltam, lany vagyok, szeretnek majd szabadidot, hobbikat... hat az orvosi marhara nem volt ehhez jo valasztas.... szoval en mar kb latom, hogy szeruintem egy gyogyszercegnel fogok elhelyezkedni. De oda meg nem feltetlenul kellett volna 6 evet tanulnom....


De hat mindegy, ez van. Mar nem tudok kiszallni es ennyi ido, energia utan nem is lehetne, lenne erdemes. De en mikor masodevben lett volna "lehetoseg" se hagytam itt, makacssagbol, v nem tudom mibol.... neha mar banom.

2018. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Azt szabad tudni, hogy mi a betegséged?

(Szerintem annak függvényében könnyebben lehet tanácsot adni.)


Így elsőre azt mondom, hogy jól pihend ki magad és folytasd vagy csak gondolj alaposan bele, hogy nem kattogna végig az agyad ezen mialatt a másik szakot csinálod?! Mert nálam ez van....és bár haladok, mindennap eszembe jut, hogy nem kellett volna feladni, én is megtudtam volna csinálni stb stb...szörnyű. Ez eléggé megnehezíti a tanulást, de lehet te könnyebben kezelnéd az elengedést....gondold végig.

2018. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Én egy teljesen más szakra mentem 2 és fél év után, az anat szigóval csúsztam meg és sehogy se akart összejönni(minden más tárgyamat teljesítettem akkor amikor kellett). Most mérnöki karon vagyok és sokkal jobban viselem. Azt sajnálom, hogy gyakorlatilag semmit nem tudtam az előző tanulmányaimból hasznosítani, meg van egy kis rossz érzés az elvesztegetett időért bennem. Úgy látom, hogy ha átmész az végleges és azzal, hogy majd folytatod és a többi csak magadat nyugtatod. Tehát úgy dönts, hogy döntöttél és azt csinálod, amit csinálsz. A szak, amit írsz azt hiszem 4 éves és az azért elég sok, ráadásul nem hiszem, hogy lesznek támogatott féléveid még, de ezt te tudod. Szóval számolnod kell azzal, hogy valahogy össze kell majd szedned a tandíjat. Valóban megoldás lehet, ha otthagyod, de ezt nagyon nagyon gondold végig.
2018. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok most olvastam végig a kérdést még egyszer látom, hogy múlt időben írtad.
2018. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!