Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok úszni menni ....

Kakao2322 kérdése:

Nem akarok úszni menni . Többi lent?

Figyelt kérdés

Szóval. Most kezdem a második évemet a gimiben.

És elvileg úszni fogunk járni. Viszon míg a többség úgy éli meg hogy hu de király nekem konkrétan sírógörcsöm van tőle. Imádom a vizet , imádok a Balatonban fürdeni családdal strandon stb. Viszont nem vagyok egy nádszál. De nem is vagyok túlsúlyos mégis undorítónak érzem magam. Nincs az a pénz hogy az osztálytársaim előtt levetkőzzek. A többség ilyen nádszál "szépségkirálynők". Es rettegek az egésztől. A tanárunk is egy undorító izé. A sima tesire is gyomorgörcsel mentem be. Gyűlölöm az egészet és rettegek tőle. Nem tudom milyen kifogással tudnám megúszni. Nincs senkim akivel úgy ellenék közben hogy elterelődjön a figyelmem vagy ilyesmi. Az egyetlen "barátnőm" a nyáron leppattintott egy csávo miatt. Igy amúgy is félek a sulitól, már tavaly is szinte minden nap sírva keltem hogy már megint oda kell mennem. És most még ez is. Segítsetek kérlek mert én ezt nagyon nem akarom. Anyukàm is csak lecseszni tud hogy márpedig neked oda kell menned . Nem fogja fel hogy konkrétan rettegek az egésztől.



2018. aug. 17. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes lenne erről az egészről az iskolapszichológussal beszélned, vagy valakivel, aki ott ilyesmivel foglalkozik, pl. az osztályfőnököddel. Ha ő megértő, meghallgat és segít. Itt nem az úszás a probléma, hanem az egész suli, és ezt a problémát kezelni kellene. Talán ki tudna találni valami megoldást. Ha mást nem, lehet javasolni az iskolaváltást is.
2018. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, az egész életedet ebben a testben kell leélned, szóval a saját érdekedben jobb lenne ha megbarátkoznál vele. Ha meg nem vagy kellően elégedett, akkor próbálj meg alakítani rajta, például mozgással, étrend változtatással stb.
2018. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyukámmal és már megint jött a duma hogy hagyjam béken stb. Aztán kiakadtam es elkezdtem zokogni. Azt mondta hogy elmegyunk pszichologushoz mert ez mar nem normalis. A pszichologus adhat igazolast tesire? Vagy ha csak az uszasra ada az is jo lenne . A sulivaltast is nemegyszer emlitettem de mindig az a válasz hogy "Ezt az iskolat te valasztottad es most mar megcsinalod" de utalom az egeszet ugy ahogy van
2018. aug. 17. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Most sokak szerint köztük szerinted is lehet h szemét leszek de ha te is elismered h nem vagy egy nádszál és nem vagy magaddal megelégedve akkor ez egy jel h elkezdj sportolni és egészségesebben táplálkozni hogy formálódjon az alakod és akkor megszűnik ez a probléma, az önértékelésed pedig nő
2018. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt az az alapvető probléma, hogy az anyja nem veszi komolyan a kérdezőt. Nem tud a problémáiról és nem is érdekli. Szánalom az ilyen szülő.

Többen váltottak már iskolát is és később diplomájuk is lett. Nem értem, miért nem mehetne másik iskolába. Fura szülője lehet.

2018. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehat mi az amivel ezt a tesi es uszas dolgot meguszhatnam? Honnan tudok igazolast szerezni? A pszichologus adhat ilyet?
2018. aug. 19. 18:08
 7/7 A kérdező kommentje:
*pszichiater . Az akihez elvileg megyek 3s elmeletben o tud adni ha nem akkor nem tudom hogy elem tul ezt az egeszet. Nem tunhet akkora bajnak de engem teljesen kiakaszt
2018. aug. 19. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!