Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért stresszelek előre a...

Miért stresszelek előre a központi matek felvételin enmyit?

Figyelt kérdés

Most fogom kezdeni a 8. osztályt, de már körülbelül 1 éve folyamatosan a központi írásbelik miatt izgulok. Meg hogy úgyse fognak abba a gimibe felvenni, ahova szeretnék menni...

A legjobban a matek írásbelitől félek, annak ellenére, hogy dicséretes 5-ös vagyok matekból, vagyis már elsős korom óta mindent megteszek, a siker érdekében. Még is azt súgja valami, hogy ki fogok futni az időből meg úgyis elszámolom...

E rettegés miatt is fogok jelentkezni a budapesti Eötvös József Gimnázium matematika tehetséggondozó szakkörére + a nyáron egy csomó felvételi feladatot gyakoroltam. Esetleg valakinek van tapasztalata erről a tehetséggondozó szakkörről?

Ja és még az általános iskolámba is lesz heti 1-1 matek/magyar felvételi előkészítő óra. Remélem ennyi elég lesz ahhoz, hogy legalább(!!) 35 pontos matekot írjak...



2018. aug. 20. 15:03
 1/8 anonim válasza:

Mintha magamat hallanám.

Én most leszek kilencedikes. Vagyis egy évvel idősebb vagyok nálad. Nálunk is volt heti egyszer magyar/matek előkészítő.

Plusz még otthon is oldottunk meg feladatokat akik jó gimibe akartak menni. Néhányan még külön órákra is jártak. A matektol meg mindenki retteg,húzósabb mint a magyar, de ha 5D vagy és jó az agyad, akkor menni fog. A szakkort meg nyugodtan kezd el, ártani nem árthat.

Ne izgulj, mert akkor elrontod. Készülj fel, oldj meg minden feladatot. Menni fog.

Az én osztályomban 3 kitűnő tanuló volt. Ketten 40 pontosat írtak a másik csak 27-et egyrészt mert kivételeztek vele a suliban, el volt szállva magától. De azért tanult is, gondolom.

A lényeg: ne izgulj,ne görcsölj, nyár van, sok idő van még januárig. Ha szorgalmas vagy és jó az agyad meglesz. Persze attól is függ hogy milyenek az általánosos tanáraid. Ha úgy érzed nem jók, akkor magántanár!!! Sok sikert!

2018. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Előző vagyok..

Annyit hozzátennék ,hogy nem minden a kozpontin múlik.

Egyes iskolákba van plusz tantárgyi számonkérés. Pl. KESZTHELY Vajda. Bioszbol van szóbeli, VESZPRÉM Lovassy Angol szóbeli. Persze csak ha tagozatra megy valaki.

Szóval volt olyan nálunk akinek a kozpontija gyengébb lett 25 pont körüli de bekerült az adott iskolába mert a plusz tantárgyi felvételije jó lett

2018. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi most kicsit megnyugodtam! :) És igen elég szorgalmas típus vagyok meg a tanáraink is sokat várnak el, szóval remélem a sok gyakorlás majd meghozza az eredményt! ;)
2018. aug. 21. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit gyakoroltál akkor simán menni fog! Régen én is ugyan így voltam.. és hasonlóan készültem fel rá báár sajnos nem tettem bele apait anyait.. és így is 36-ot összeszedtem és hiddel, hogy nem vagyok matekzseni :D
2018. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha magabiztos a tudásod, akkor nincs mitől félned.


Számolásokhoz:


1. ellenőrizd vissza mindig a megoldást, hogy jó -e.


2. ha egy feladatban nem vagy biztos, vagy nincs hirtelen ötleted, akkor menj a következő példára. Aztán majd utólag visszatérsz rá, ha lesz időd.


3. A feladatokat blokkokban oldd meg, és az eredményeket láthatóan emeld ki.

2018. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ne stresszelj!


A lényeg, hogy nyugodt legyél.

Ne izgulj!


Én végigizgultam az egészet. Remegett már a kezem.


Az egyik feladat nem ment, gondoltam lapozok, megcsinálom a többit, majd visszatérek rá. Erre, az utána következő feladatot elrontottam. Felszín helyett térfogatot számoltam. Ami pedig nem ment,a végén megcsináltam, és csak egy pontot vesztettem, mert félreírtam egy számot. Ja és az elején pedig egy kivonást nem tudtam elvégezni. Így 42 pontom lett.


Ahogy írtad magadról, én is gyakoroltam itthon is és suliban is, 5D voltam végig, de túlizgultam. Nem szabad!


Végülis felvettek matek szakra a veszprémi Lovassyba.

Most fogom kezdeni a nulladikat.



Sok sikert a központihoz, és a lényeg, hogy ne izgulj, nyugodt legyél!!

2018. aug. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon megnyugtató volt! Gratulálok a sikeres felvételidhez és szép éveket kívánok a gimiben! :)
2018. aug. 31. 15:27
 8/8 anonim válasza:
Na, hogy ment? :D
2019. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!