Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beiratkozásnál a TO-sok...

Beiratkozásnál a TO-sok mennyire nézik át a bizonyítványokat?

Figyelt kérdés
Nem hamisítottam, félreértés ne essék! Annyi a problémám, hogy az én szakomnál az alkalmassági vizsgán elvileg kizáró ok, ha középsuliban felmnetett volt valaki tesiből. Én felmentett voltam, de semmi komoly probléma miatt, csak 1 éven belül 6 műtétem volt, emiatt kaptam teljes felmentést arra az évre. Nem akartam, hogy emiatt ne vegyenek fel, ne valósíthassam meg az álmomat, pláne, hogy sportolok 10 éve rendszeresen (balett, futás, kondi). Ha meglátják a bizimben, hogy felmentett voltam, akkor elutasíthatják a jelentkezésemet?

2018. aug. 22. 11:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként duplázással kerültem be, tehát nem vittem tanulmányi pontokat. Azt gondolom, hogy így az érettségimet átnézik, hogy minden stimmel-e a felvi adataihoz képest.
2018. aug. 22. 11:19
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Úgy gondolom, hogy felmentés csak akkor lehet kizáró ok, ha fizikailag képtelen vagy azt az adott sportot művelni.

A sérülés nem az, ha azelőtt semmilyen problémád nem volt.

2018. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek Veled! Pont emiatt nem is mondtam el. Mert elmondták nyílt napon is, hogy kizáró ok. Kaptunk egy lapot alk.vizsga előtt, amin rajta volt, hogy “Volt-e felmentése testnevelésből?”-nagyon sokáig tanakodtam, hogy mi legyen, elmondjam-e vagy sem. Így aláhúztam, hogy “Nem” volt. És volt testi/fizikai alkalmassági is, és simán átmentem.
2018. aug. 22. 11:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy nem testnevelői suli, hanem konduktor szak.
2018. aug. 22. 11:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Fül-orr-gégészeti és szájsebészeti műtéteim voltak. Mindegyik műtét után 6 hét felmentést kaptam. Az 6x6 hét, azaz 36 hét lett volna, így a tesi tanárom azt javasolta, hogy az iskolaorvossal írassak teljes felmentést, mert így nem tudna osztályozni.
2018. aug. 22. 11:37
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
El foglak keseríteni, listánk van az ellenőrzéshez, és ezt is megnézzük.
2018. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bemutatni a középiskolai bizonyítványt, ha nem is az alapján vettek fel.
2018. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok meg is nézik a bizonyítványt (amit nálunk nem), és nem akarsz ezen izgulni, akkor én a helyedben irattatnék az orvosoddal magyarázatot, hogy miért is voltál felmentve, de közbe sportolsz stbstb. Így meglepődnék, ha baj lenne.
2018. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy is kell vinni egy papírt, amin nyilatkozunk, hogy nincsen “ilyen-olyan” betegségünk, ami kizárja a szakon való tanulást. Azt pedig készségesen kitöltötte és aláírta az orvosom.
2018. aug. 22. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!