Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan érdemes...

Egyetemen hogyan érdemes jegyzetelni?

Figyelt kérdés

Van erre valami technika? Hogyan döntitek el hogy az előadáson elhangzottakból mit írjatok le?

Van hogy kaptok a tanároktól jegyzeteket vagy a könyvből kell tanulni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. aug. 22. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Én pl. egyáltalán nem szoktam órán jegyzetelni, nálunk mindenből nagyon jó jegyzetek vannak (tanár által, és diákok által kidolgozottak is). Könyvből tanulni is relatíve ritkán szoktam. De pl. az előadásanyagokat mindig hiánytalanul feltöltik, így azokat szoktam nézegetni, ha úgy van.

De ez az egész eléggé egyetem, szak- és tanárfüggő.

Van olyan barátnőm, aki meg csak a saját jegyzetéből képes tanulni (tök más szakon, mint én), így ő minden órán nagyban körmöl.

Úgyhogy erre nincs tökéletes recept. :D Ha előadáson jegyzetelni akarsz, akkor nem árt azért, ha gyorsan tudsz írni. És igen, azt írd le, amit hasznosnak találsz. Ne feltétlenül azt, ami a diára is le van írva, mert szerintem azt nálatok is felrakják úgyis, inkább a pluszinfókat.

2018. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Azt meg kell tanulni. Hogy eladás közben "kifogd "a lényeget - nem mondatokat kell írni- hanem csak annyit, amit aha később visszaolvasod, az egész megvan.

"kaptok a tanároktól jegyzeteket vagy a könyvből kell"

- ezek is vannak, de a saját jegyzetet SEMMI sem pótolja!! (a más jegyzete sem) Mindezt az első vizsgaidőszakban látni fogod.

2018. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Általános iskolát, és gimit átaludtad? :D Mármint ott a jegyzetelős rész.

Egyébként laptopba írok és normál beszéd tempóba tudok gépelni, szóval általába szinte az egészet leírom.

2018. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

Attól függ. Ha van előre kiadott diasor vagy kidolgozott tételsor/előadásvázlat akkor azt kinyomtatom, beviszem és arra írom rá az egyéb elhangzott információkat. Így ebből magyon jól szoktam tudni készülni. Ha nincs ilyen akkor csak vázlatosan írom a lényeget. Ez önmagában nem lesz elég a vizsgára de én ezt szoktam alapúl venni és ez alapján haladok a könyvben, tudom hogy mire mekkora hangsúlyt kell fordítani.

De ha már az esre 6 órás előadáson ülök,úgy hogy előtte folyamatosan órám volt, akkor van, hogy csak figyelek és max szavakat írok csak fel.

2018. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!