Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átjelentkezés másik egyetemre?

Átjelentkezés másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Beiratkoztam a Pázmányra viszont több okból is szeretnék az ELTE-re átmenni.

Mikortól lehet átjelentkezni? Illetve kohez forduljak?


2018. aug. 25. 07:05
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
1 vagy 2 félév után. Egyezni kell nagyrészt a mintatervnek,kell egy bizonyos számú kredit és átlag. Az egyetem honlapján vannak ilyen nyomtatványok, amit le kell tölteni és azt kell beadni.
2018. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Az előző válaszolóval ellentétben a mintatanterveknek nem kell egyezniük, hiszen nincs két egyetem, amelyeken a mintatantervek pontosan megegyeznek, még azonos szakokon sem. A szabály az, hogy átjelentkezni csak azonos tudományterületen belül lehet, s az egyes egyetemek határozhatnak meg tanulmányi teljesítményben kritériumokat, hogy ne lehessen ezen a kerülő úton gyenge hallgatóknak jó egyetemekre bejutni. Nem tudom pontosan, hogy az ELTE-n mit kérnek, de az biztos, hogy a 4-es kreditátlagot minimum. Ha átvesznek, csak költségtérítéses hallgató lehetsz, szóval mélyen a zsebbe kell nyúlni, és csak azokat az elvégzett tárgyaidat tudják majd be, amelyek tematikája legalább 70%-ban egyezik az ő hasonló tárgyaikkal. Az átvételi kérelmeket a megfelelő félév előtt általában több hónappal kell benyújtani, hogy legyen idő elbírálásra.
2018. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!