Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki már letette az...

Ha valaki már letette az érettségit és most megy diplomát szerezni az kb hány éves lehet?

Figyelt kérdés
Válaszokat köszönöm:DD

2018. aug. 26. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
18
2018. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
19-20, akár 21 is
2018. aug. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
En 23 evesen megyek. :)
2018. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

oké köszönöm a válaszokat!:D

És a legfiatalabb csak 18 lehet?

2018. aug. 26. 09:51
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Lehet korábban is, azonban az már nagyon-nagyon ritka.

Olyankor előrehozott osztályozó vizsgákat kell rakni, amit csak akkor engedélyeznek ha nagyon kivételes tehetség vagy. S nem arról van szó, hogy 2-es vagy 3-assal átcsusszansz...


Na de az ilyen kivételes tehetségek, nem itthon maradnak általában.

2018. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet kedvesebb. Csak nekem elég kellemetlen volt, hogy megjegyzéseket tettek (ájk), miért anyuval mentem beiratkozni (október 12-én töltöttem a 18-at és nem írhattam alá semmit).
2018. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

6 éves kortól van iskolakötelezettség. Normál esetben úgy lehet valaki érettségizős 17 évesen, ha augusztusban tölti a 18-at.


Kivéve: vannak zsenigyerekek.... Nem gyakori, elvétve előfordulhat. Ilyenkor speciális. engedéllyel lehet kicsit korábban kezdeni az általánost, illetve általánosban és középsuliban különbözeti vizsgákkal lehet évet ugrani, de ez nagyon ritka, és nem feltétlenül jó a gyereknek...

2018. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7, nem voltunk zsenigyerekek... És nem volt rossz, néhány hónapon semmi nem múlik.
2018. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

#8: néhány hónapon valóban nem. De ehhez mindenképpen vagy egy évvel előbb kell kezdeni az iskolát, vagy egy tanévet átugrani.

Van, akinél pár hónap is számít, de ha már iskolaérett, nem gond.


De vannak, akiknek a szüleik magántanárt fogadnak, és éveket átugranak...

A gyerek mindent megkap, csak a gyerekkorát nem, én ezekre gondoltam elsősorban.


Na meg vannak azok a szülők, akik a gyereknevelésből versenyt csinálnak. És ha úgy küldik hamarabb iskolába a gyereket, hogy nem teljesen érett rá, sok esetben végigbukdácsolja, végig szenvedi a 8 évet... Pedig ha egy évet várnak vele, akkor lehet, sokkal jobban ment volna neki.

2018. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
En 18, de voltak akik kiskorukent jottek beiratkozni, mert szulok irogattak ala.
2018. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!