Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelenthet ez a “Kisebb...

Mit jelenthet ez a “Kisebb sorszámú jelentkezésre nyert besorolást”?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre (Turizmus-Vendéglátás) és véletlenül felcseréltem a megfelelő sorrendem jelentkezésnél.. és levelező helyett nappalira szeretnék menni.

Összesen 286 pontom lett

1. Helyre ALK-t írtam,ahol 286 volt a ponthatár

Ide azt írták ugye,hogy: “Felvételi pontszáma elérte az önköltséges képzés ponthatárát.”

2. Helyre írtam az ANK-t,(ide szeretnék menni) ahol 287 volt a ponthatár és ide azt írták,hogy: “Kisebb sorszámú jelentkezésre nyert besorolást”

Nos az utóbbi mondatra lennék kíváncsi,hogy mit jelenthet.

Van esélyem a beadott kérvénnyel átjutni nappalira így??



2018. aug. 28. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit jelent, hogy felvételt nyertél az első helyedre, innentől nem panaszkodhatsz, főleg, hogy el sem érted a ponthatárt.
2018. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem azt írták,mint a többihez,hogy nem nyertem felvételt??
2018. aug. 28. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyik egyetem így írj, a másik úgy.
2018. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor írták volna, hogy nem nyertél felvételt, hogy ha nem érted volna el a ponthatárt az adott helyre. A 2. helyre is elég lett a pontod, de az 1. helyre is meglett a pontod, így oda vettek fel.
2018. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kielégítő választ!:) csak furcsálltam,hogy 286 pontom van és a nappalin a határ 287 és mégsem azt írták,hogy nem jutottam be..szóval,akkor lehet mégis van egy kis esélyem az átvételre.Majd 1 hét múlva derül ki.

De amúgy nem tudom min múlik ez a +/- 1 pontos felvétel..emberhiány lehetne azon a szakon?

2018. aug. 28. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgymeg jobban járnának,ha átvennének,mert nappalin 10.000-el többet kell fizetni..:D
2018. aug. 28. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj elkezdened ősszel levelezőn, aztán félévkor adhatsz be kérvényt, de ennek a TO-n kérdezz utána.
2018. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták így is beadhatom,tehát a tegnapi nap folyamán beadtam és a dékánhelyettessel is beszéltem.Kedves volt.De a pontokon fog múlni..a besorolást még mindig nem értem
2018. aug. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!