Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy nem...

Szerintetek jogos hogy nem mindig akarok alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, alapvetően egy segítőkész normális türelmes embernek tartom magam de mindig nekem kell az egyetemen másokhoz alkalmazkodnom. Az órarendet tekintve, ha másnak nem jó valamiért egy óra, akár ütközés, akár kényelmi szempontok miatt (túl korán van, túl sok idő van két óra között vagy valami) akkor lehet változtatni. Ha én jelzem, hogy nekem az adott óra más időpontban nem lehetne-e (és indoklom miért) akkor sosem lehet. A vizsgák esetében korábban volt amikor meg volt hirdetve egy vizsga ami nekem szinte ütközött egy másikkal . Az adott tárgyból valamiért csak akkor tudtam menni. Mégis mikor mondtam hogy nekem nem lenne jó az egyik vizsga időpontja akkor volt aki azt mondta hogy legfeljebb beszéljem meg a tanárral hogy fél órával korábban/később mehetek-e. Mikor egy másik embernek nem volt jó valami vizsgaidőpont akkor meg miatta nem lett akkorra direkt szervezve. Mikor ütközött korábban egyik órám a másikkal, és szóltam akkor volt hogy azt a választ kaptam hogy ha az egyik óra előadásos akkor nem muszáj arra bejárni. Ezt egy egyetemista csoporttársam mondta mondjuk.


Szóval én sokszor igyekeztem alkalmazkodni akkor is ha épp kényelmetlen volt. Normális hogy meguntam hogy mindig másoknak van igaza? Tudom hogy azt mondjátok gyerekes viselkedés de én úgy éreznem normálisnak ha nem mindig nekem kellene igazodnom mindenki máshoz.

Én vagyok önző?

Például korábban volt hogy egyfolytában óráim voltak egy nap és amikor egy kis szünetem lehetett volna, akkorra tettek be egy órát, akkor nyafoghattam volna hogy nincs idő ebédelni meg annyi órám van de elfogadtam mert láttam hogy mindenkinek jó. De most már unom hogy mindig úgy van ahogy más mondja.


2018. aug. 29. 22:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést amiért hosszú lett.
2018. aug. 29. 22:34
 2/2 anonim ***** válasza:
Kommunikációs probléma lesz. Nem tudod érvényesíteni az akarod. Javaslom, hogy nézz utána egy asszertivitás tréningnek és tanulj! Ez később a munkahelyeden is probléma lesz, ha nem tudsz benne fejlődni. Nem a világ fogott össze ellened, és nem is a Sors nem kegyes hozzád. Nem találod megfelelően az utad a többi emberhez, és elszenveded az eseményeket, ahelyett, hogy kivennéd a részed az irányításból.
2018. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!