Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségihez szükséges 50...

Az érettségihez szükséges 50 óra közmunka során a munkáltató állja a diák étkezési és utazási költségét?

Figyelt kérdés
2018. szept. 1. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pedig ez lenne a minimum, ha már ingyen dolgoztatnak. Dolgozzon az ingyen aki ezt a marhaságot kitalálta.
2018. szept. 1. 12:53
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
#2: lázadók nyugodtan, ne csináld meg! Max nem engednek érettségizni. Igazad van, tényleg megéri.
2018. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Te, még a rendes munkavállalóknak sem állják ált az étkezési költséget, nem az ilyen tapasztalatlan mitugrászoknak, akik inkább koloncok.
2018. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A rendes munkavállalók kapnak fizetést amiből tudnak venni ebédet maguknak. És ha a munkavégzés helyszíne a közigazgatási határon kívül van, akkor az utazási költség egy részét ki kell fizetniük.


Hiába mondasz rám negatív jelzőket, attól még ez az 50 óra ingyenmunka továbbra is baromság marad. De minek is beszélek én ilyen fidesznyikkel, mint te.

2018. szept. 1. 13:13
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Mivel általában nem zsinórban 8 órát dolgozik az ember, hanem 1-2-3 órát max, így miért is állná? De pl. óvodában/bölcsiben ha segítesz és kérsz valami kaját, biztosan adnak.
2018. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Miért? Akkor nem ennél, ha nem kellene dolgoznod menni? Amit amúgy is ennél tedd dobozba és kész.
2018. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

A cég nem köteles állni a Te utazási és étkezési költségeidet.


A közösségi szolgálatot egyes tinik hisztizve csinálják meg. Mivel a törvény előírja hogy nélküle nem kezdheted el az érettségit így két dolgot tehetsz.

1. Összeszorított foggal megcsinálod azt a napi 2-3 órát. (az én sulimban mi tankönyveket pakoltunk meg a kicsik termét rendeztük be padokkal)

2. Nem érettségizel és kilépsz az oktatási rendszerből.


Ez a közösségi szolgálat kb olyan mint a nyelvvizsga az egyetemi felvételihez 2020-tól, kötelező bármennyire is hisztizel vagy nem értesz vele egyet. Kikerülsz a munkaerőpiacra akkor meg majd az adó miatt nyávogsz majd?

2018. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehetőséged van rá próbáld meg megoldani "okosba". Nekem ilyen téren szerencsém volt kb 10-15 órát dolgoztam ténylegesen ami papíron természetesen 50 volt.
2018. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokan csaltak vele, ha szerencséd van, találsz olyan ismerőst aki segít. Egyébként értem mi a logika benne, arra akarják nevelni a fiatalokat, hogy nyújtsanak önzetlen segítséget a környezetükben élő rászorulóknak. A dolog ott bukott el, hogy sok munkaadó hülyeségekre használja ezt, tenyleg ingyen munkának kezelik, én is például takarítottam.
2018. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!