Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia alapszak elvégzés...

Pszichológia alapszak elvégzéséhez milyen egészségügyi alkalmassági vizsgán kell megfelelni? Elsősorban a mentális részére gondolok.

Figyelt kérdés

2018. szept. 2. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyenen.
2018. szept. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Csak a pontszámot kell elérned.
2018. szept. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva 8 évvel ezelőtt volt egy krízishelyzet az életemben, azóta gyógyszert szedek, azonban teljesen egyensúlyban vagyok, egyetemen tanulok, vannak nyelvvizsgáim, képesítéseim, dolgozom, utazgatok, boldognak érzem magam, azonban felvetődött bennem, hogy szeretnék pszichológia szakra jelentkezni, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek mely szakaszban eshetek ki a rostán? Azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy ilyen előélettel minden alkalmassági kritériumnak meg tudnék felelni és ezen a szakterületen tudnék hosszú távon dolgozni, de segítőként esetleg, vagy bármilyen formában lenne lehetőségem elhelyezkedni a szakkal? Az alapképzés egyébként is csak viselkedéselemzo képesítést ad, de ha később tovabbtanulnek? Volt régen a Lipotmezo, ahol pszichés betegek voltak a főorvosok stb, nem tudom, hogy ez normál körülmények között is működhetne - e. Jelen esetben nwm főorvos akarok lenni, csak terapeutás segítő. Mi a véleményetek?
2018. szept. 2. 01:22
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
tyűha ... nem vagy egyszerű eset. de pedig hidd csak el h az ég világon semmilyen szűrő nincs, pont ezért kerülnek ki kompletten zakkant pszichológusok / pszichiáterek is :(
2018. szept. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem pszichológia-képzésre, hanem pszichológusra van szükséged szerintem... valóban sok problémás ember késztetést érez, hogy pszichológiát vagy teológiát tanuljon, de ez nem a legjobb ötlet.
2018. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos így van ,nekem az egyik ismerősöm szeretett volna pszichológus lenni(nagyon sok problémája volt ,gyógyszereket szedett) Először felvették teljesen más szakra ,de annyira ezt szerette volna h kb 2 hónap után kibukott. Aztan csinált nyelvvizsgát és így vették fel. Mindaddig amíg te nem vagy gyógyult nem tudsz gyógyítani (ez nem feltétlen jelenti at hogy amúgy nem lennel jó,csak nem most)Az lett a vége hogy egy közös barátunk szülei meghaltak és vele akart elbeszélgetni ,mint jövőbeli pszichológus,csak hát elsírta magát folyamatosan ,saját életével példálózott,mentálisan labilis volt,o szeretett volna a középpontba lenni.Végül belátta hogy amíg nem okes addig ez nem neki valo(meg amúgy tényleg vannak emberek akik egészségesen se erre születtek).

Nem mondom azt hogy ne próbáld meg mert amúgy az nagyon csúnya dolog lenne tőlem,De azért ne áldozz fel mindent érte .Good luck😉

2018. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapszakkal nem tudsz elhelyezkedni, kb. semmilyen segítő munkát nem végezhetsz vele! Szóval ha komolyan gondolod, akkor minimum mesterképzés, de a terápiás munkához alsó hangon 11 évig kell tanulni. Nem egyszerű, mentálisan egészséges emberek is képesek tönkremenni benne.

Az pedig, hogy alkalmas lennél-e, útközben derül ki. Mindenképp járj pszichológushoz amúgy, rendszeresen, folyamatosan, és a képzések során úgyis kötelező lesz a sajátélményű önismereti terápia, az is sokat segít, hogy megtaláld a kompetencia határaidat.

2018. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmilyenen
2018. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha embereken akarsz segíteni, azt szociális munkásként könnyebben megteheted. Kevesebb tanulás kell hozzá, és sokkal közvetlenebb kapcsolatban vagy a rászorulókkal.


Amit meg párhetes képzés után is csinálhatsz, azok az önkéntes munkák. Keress rá, hogy a lakhelyed körül hol várnak segítséget, akár telefonos lelki segély szolgálatok, akár mások.

2018. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha amúgy pont stressz hatására jönnek a nehézségek, azzal számolj hogy ez kevés kivételtől eltekintve egy elég stresszes szakma. De szűrés igazából nincs, talán egy emberrel tudok, ahol a tanári gárda mindent elkövetett nehogy diplomát kapjon az illető (mondjuk ott nagyon komoly gondok voltak...el tudtam volna simán képzelni róla, hogy másnap bejön egy puskával). Szóval én a helyedben nem aggódnék ilyen szinten az alkalmasságon, inkább max azt fontolnám meg, hogy kitennéd-e magad érzelmileg felfokozott helyzeteknek, etikai dilemmáknak (engem ezek fárasztottak ki nagyon). Szerintem még hiteles szakember is lehetsz pont azért, mert átérzed milyen lehet egy páciensnek az eü rendszerben.
2018. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!