Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debrecen Kossuth Kollégiumok...

Debrecen Kossuth Kollégiumok mi a különbség közöttük?

Figyelt kérdés
Mi határozza meg, hogy 2 vagy 3 ágyas szobába kerülök? És mi hogy hányas koliba?
2018. szept. 2. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Megint írtál privátban másik kérdésnél, megint inkább itt válaszolok, hogy más is láthassa, akit érdekel:


"Debrecen Kossuth Kollégiumok mi a különbség közöttük?"

A Kossuth I-II. félig-meddig összetartozik, össze is köti őket egy "átjáróhíd" (nem tudom, mi a pontos kifejezésük). Kossuth II-ben nem voltam még, így nem tudom, másak-e bármiben is a szobák az I-től, de elméletileg ugyanolyannak kell lenniük. Ezek ketten talán 4 emeletesek, és csak egy- és kétágyas szobák vannak bennük, ezeknek saját fürdőszobájuk és hűtőjük van, a konyha közös a folyosó végén.

A Kossuth III. különálló épület, kb. 6-8 emeletes, itt is csak ügyintézni voltam, itt háromágyas szobák vannak, és úgy vannak kialakítva, hogy két háromágyas szobához tartozik egy közös fürdőszoba és a hűtő. A konyha talán itt is a folyosóval közösen van.

Felszereltségben elméletileg nincs különbség a három koli között.


"Mi határozza meg, hogy 2 vagy 3 ágyas szobába kerülök? És mi hogy hányas koliba?"

Az, hogy hova jelentkezel, és hova vesznek fel; gólyaként lényegében 2 lehetőséged van:

- Kossuth I-II. kétágyas hely (mivel lényegében nincs különbség az I. és a II. között, majd akik a szobabeosztást intézik, ők kisorsolják neked.

- Kossuth III. háromágyas hely


Privátban kérdezted még, remélem, nem baj, ha ezekre is itt válaszolok, de legyen minden nagyjából egy helyen:

"És van olyan, hogy legkésőbb hányra kell visszaérni?"

Nincs, 0-24-es portaszolgálat van, az ajtók pedig a hét minden napján, a nap minden órájában és percében nyitva állnak. Ha te hajnali kettőkor érsz vissza, akkor se szól senki, ha bent se alszol, és reggel hatkor érkezel meg, akkor se. Belépőkártya van a kolin belül, azzal juthatsz el a szobákhoz, azt ne veszítsd el.


"Illetve az ágyak milyenek, lehet ott aludni kenyelmesek?"

Én tudtam aludni bennük, bár nekem nagyon puha volt a matrac az I-es koliban, én jobban szeretem a keményebb matracokat (a III-ban egy ismerősöm meg arra panaszkodott, hogy kicsit kemény a matrac, lehet, az meg nekem jobb lett volna). Nincsenek "lelakva" se az ágyak, se a szobák.

2018. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

És még kérdezősködnék ha nem baj:

Van ezt ott kaja lehet kérni ebédet vagy valamit vagy teljesen önellátó?

Konyhában tányér, pohár edények vannak?

Székesfehérvárról egy egyetemista testvérrel két jól kereső szülővel van esély a Kossuth I-be vagy II-be bejutni?

2018. szept. 3. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen önellátó, nincs olyanfajta iskolai menza, mint általános vagy középiskolában. De ott van a koli mellett a Nagyerdei Étterem, 1080 forint egy menü.

Konyhában vízforraló, melegszendvicssütő, mikró, kenyérpirító van extraként (meg olvastam már a kolis csoportban olyat is, hogy az egyes koli 4. emeletén hűtő is van), tányért, evőeszközt nem adnak (van, hogy a melegszendvicssütőt is kisajátítják, meg amilyen mocsokban hagyják egyesek maguk után a konyhát, az lepne meg, ha lenne tányér).

Pontszámítás fent van a koli.unideb.hu oldalon a Szabályzatokon belül, a A Debreceni Egyetem Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzatában (a 69. oldaltól kezdődnek a kolis dolgok), ezt te is ki tudod számolni, és az idei kollégiumi ponthatárhoz tudod hasonlítani.

A kossuthkollegiumok.hu oldalon pedig a Kossuth kolikat tudod megnézni.

2018. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Es meg annyi, hogy úgy azért nehéz tanulni ha körülöttem ott vannak és, hogy a Kossuth Kolikban van tanulószoba?
2018. szept. 3. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!