Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor meg lehet tanulni...

Most akkor meg lehet tanulni egyedül programozni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Maguk a szoftverfejlesztők is megosztottak...



Az egyik a szemembe nézett, közölte, hogy valamiféle tanfolyam, iskola nélkül nem lehetséges ez és ha nem bírom a stresszt, nem is vagyok alkalmas. (szerintem viszont minden munka vagy unalmas vagy stresszes vagy mindkettő)

Mások szerint ha meg is tanulnám, borzalmas, túl bonyolult programokat írnék a megfelelő háttértudás híján, így csak azért maradnék meg, mert jelenleg munkaerőhiány van.



Mások meg támadóan reagálnak, hogy igenis meg lehet tanulni otthon, lusta vagyok...

Megint más egy jegyzetet adott, és szerinte abból 1 hónap alatt megtanulom. Az első emberke szerint meg nem is programnyelvvel kellene kezdenem.


Mi az igazság?


2018. szept. 4. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a megosztott vélemény abból adódik, hogy nincs definiálva, hogy mit értesz a "tudok programozni" definíció alatt.

Ha azt érted, hogy a legalapabb dolgokat elsajátítod és tudsz írni egy tetris-t, akkor igen, mondható az, hogy igen meg lehet tanulni otthon programozni. Igen, az 1 hónapos jegyzetes megoldás is járható.

Ha azt érted, hogy úgy tudsz programozni, ahogyan az iparban elvárják és ahogyan a cégeknél mennek a dolgok, úgy nem fogsz tudni otthon egyedül megtanulni.


Szorgalom mind a két esetben kell (nagyon nagyon nagyon, szóval a lustaság tényleg kizáró ok lehet). Plusz a stressz is közrejátszik a második verzióban, amikor a gyakadba varrnak egy közeli határidőt és jól kell teljesíteni...szóval idegörlő tud lenni.

2018. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hobbiból nem kérek belőle, hobbim van, munkához kellene. :(
2018. szept. 4. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Miért érzem azt, hogy téged főleg a jó fizetés motivál? Ha valóban így van, akkor gondold át még egyszer. Szeretni is kell ahhoz, hogy napi 8 órába tudd csinálni. Mert ha nem szereted, akkor max az első pár hónapban ad motivációt a jó fizetés (már ha persze sikerül annyira feltornázni a tudásod, hogy kapj munkát). Sokszor még azok is kiégnek, akik szeretik és hobbiból is csinálják - pont a stressz miatt. Mintha leültetnénk valakit 8 órára matematikai egyenletek megoldani (miközben ellenőrzik, hogy valóban jól oldja), úgy hogy nem szereti a matematikát.


Nem a programozókból van hiány, hanem a jó programozókból. És ebbe az is beletartozik, hogy szeresd is.


Ha nem ez a fő motivációd, akkor nem szóltam.

2018. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez megint egy előítélet, ami nem esik jól és nem is a kérdésre válasz.
2018. szept. 4. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az elsőhöz csatlakoznék. Az alapokat, meg valahogyan működő program írását meg lehet tanulni egyedül. Viszont vannak olyan dolgok, csak amiket másoktól tudsz eltanulni (vagy legalábbis úgy sokkal gyorsabb, hatékonyabb). Persze szerintem az is működne, hogy az alapokat elsajátítod egyedül és aztán munkában, a tapasztaltaktól eltanulod a többit, csak ez a valóságban nem reális szerintem.


Viszont a tanfolyam/tananyag/iskola önmagában nem elég, úgy értem, nem ott, helyben fogod megtanulni a dolgokat, hanem mikor utána otthon próbálod magadtól megérteni és megcsinálni.

2018. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni egyedül programozni – online platformokon. Udacity, edX, Pluralsight, Lynda, Udemy kurzusokból össze tudsz tenni magadnak egy teljesértékű curriculumot. Más kérdés, hogy csak akkor javaslom ezt, ha már van legalább egy valamilyen BSc-d, mert különben rosszabb esélyekkel indulsz a munkaerőpiacon.


Alapozásnak például edX software development micromasters program: [link]


Utána, hogy ne érje szó a ház elejét, egy algorythms and data structures micromasters: [link]


Utána például egy Udacity front end developer nanodegree

[link]


... és máris mehetsz junior webfejlesztőnek. Stb. stb.

2018. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!