Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én a szegedi ÁOK ra akarok...

Ha én a szegedi ÁOK ra akarok járni, akkor miből érdemesebb fakultációt felvenni és emelt érettségit letenni? Fizikából vagy kémiából érdemesebb?

Figyelt kérdés
Szerintetek?esetleg valakinek valami tapasztalat?Azt hallottam a fizikások kisebb eséllyel jutnak be.

2018. szept. 4. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt nézik, hogy most fizikából, vagy kémiából érettségiztél-e, hanem hogy mennyi a százalékod (és a 45% felett vagy, az 50 pluszpont). Egyébként kémiával hosszabb távon jobban jár az ember.
2018. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt érdemes, amelyikből jobb vagy.

De osztom az első válaszoló véleményét, hogy a kémiával jobban jársz, egyetemen jól jön majd.

2018. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy akik fizikából emelteznek, kisebb eséllyel jutnak be, hanem arról, hogy eleve kevesebben emelteznek fizikából orvosira készülők közül. Azt válaszd, ami neked jobban megy. Az tény, hogy a kémiának nagyobb haszna lenne, de először be kell kerülni, és ha a fizikát mondjuk szerinted jobbra tudnád írni, akkor emeltezz abból.
2018. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nagy Hanna1012 válasza:
100%
Bejutás szempontjából tényleg csak a pontszámod számít, viszont a bennmaradás kétséges. Nekem a fizika-kémia szakos faktos tanárom mondta, hogy orvosira a kémia sokkal fontosabb. És bár igaz, hogy a kémia érettségi elviekben nehezebb, mint a fizika (ezt is a tanárom mondta), én inkább úgy döntöttem, hogy most sokkal könnyebb behozni a kémiás lemaradást és gimi alatt könnyebb megküzdeni vele, mint majd egyetemen.
2019. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!