Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME vegyészmérnökin teljesíthe...

BME vegyészmérnökin teljesíthető az analízis, ha csak középszintű érettségim van?

Figyelt kérdés
Világéletemben 5-ös tanuló voltam középiskolában, az érettségim is 5-ös lett mindenből, 448 ponttal kerültem be vegyészmérnökire. Így al első óra után már látom, hogy ez bizony húzós lesz. Faktra se jártam, és nem is emelteztem matekból. Aki járt hasonló cipőben, hogyan sikerült felzárkózni?

2018. szept. 4. 22:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az a baj nem is tudok honnan tanulni, mert ami ajánlott könyv vagy jegyzet nekem teljesen "kínainak" tűnik.
2018. szept. 4. 22:12
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

mateking.hu

Nekem rengeteget segített. Kitartás!

2018. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Általában a szorgalom mindenképp meghatározó. Matekból meg arra kell törekedni, hogy megértsd a nyelvét neki, és értsd egy-egy tétel, definíció értelmét.


Ha ez megvan, onnantól igazából nem abból fog állni a készülés, hogy magolod a tételeket, hanem saját magadtól, akár a te jelöléseiddel is vissza tudod adni.


A másik a sok-sok gyakorlás. Ott vannak a Bólyai könyvek, kidolgozott példákkal, analízishez, deriváláshoz, integráláshoz, diffegyenletekhez nagyon jók.


Csak venni kell a fáradtságot, hogy kialakuljon a rutin is, és akkor nem lesz gond zh-n.


Át kell tekinteni a gyakorlatok anyagát, végig kell oldani korábbi zh-kat, össze kell ülni szaktársakkal megbeszélni a kritikusabb részeket, stb.


A hozzáállástól és a szorgalomtól sok minden függ. Persze van, aki gimiben már tanult integrálni, aztán kevés tanulással is megkap majd egy 3-as, 4-es jegyet. De a pofáraesés majd 2.félévtől van, mert többváltozós analízist, Hesse-mátrixokat, vektorfüggvényeket, biztos nem tanultak azok sem.

2018. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha esetleg szükséged lenne az előadások anyagára:

[link]

A matek 1 mindenkinek kb. ugyanaz. Sok példát kell megoldani, nem olyan nehéz amúgy.

Miből emelteztél?

2018. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Az A1 az egész egyetemnek ugyanaz kb. Én a GTK-ra jártam, simán összejött. Az A2 már húzósabb a mátrixokkal. Rengeteg magántanár vállal felkészítést, plusz amiket már fentebb is írtak.
2018. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
72%
Szia! Nekem hasonló problémám van, csak én gépészkaron, G1. Kérj segítséget a szobatársadtól/tankörvezetődtől/barátaidtól első körben. Ha ez nem elég akkor 1x -2x elmehetsz matektanárhoz mint ahogyan én is tervezem, de az órarendek miatt erre nem lesz hosszútávon lehetőség :(. Sok sikert, én veled ellentétben még a kémiával is szívok, ha ez nyugtat :D
2018. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

#7 Neked is ajánlom a Bólyai könyveket. Legfőképp Bárczy: Differenciálszámítás, integrálszámítás. Ha van kellő szorgalom, önállóan tudsz belőle tanulni, és nem kell magántanár.

Bár az idétlen lepontozók biztos ezt is lepontozzák. Lehet irigységből...

2018. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha tudsz angolul, akkor khanacademy.org. Én VIK-es vagyok, és ennek az oldalnak hála értettem meg :P
2018. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Bevezető matekon ha jó gyakvezed van az sokat segít a példáknál
2018. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bevezető mateknál melyik gyakvezető számít jónak?
2018. szept. 10. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!