Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus szakon,...

Mérnökinformatikus szakon, hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
Igazából az időbeosztásaitokra lennék kíváncsi ezen a szakon,illetve ,hogy milyen tanulási praktikákat alkalmaztok és ,hogy ezekkel mennyire nehezen elvégezhető maga a szak.

2018. szept. 5. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Szorgalmi idöszakban havi 1 hétvégét ha épp nincs zh vagy beadandó. Ha van akkor 1 héttel előtte elkezdem.
2018. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És ez nem tűnik kevésnek? :/

Ennyi tanulással hanyas jegyeket szoktál általában szerezni?

2018. szept. 5. 07:59
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező ha jutni is akarsz valahova, napi 2 óra tanulásra minimum számíts.
2018. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Tisztelet a kivételnek, ami a hallgatók 1% - fotografikus memória, emberfeletti képességek, színjeles tanulmányok - mindenki kamuzik! Haladj a neked megfelelő tempóban!

Tapasztald ki neked mi a megfelelő és aszerint tanulj!


Anno nálunk is ment a vonaton egyszer átolvastam és társai, de az esetek 99%-ban az van, hogy hetekig tanulta és az átolvasás már csak ismétlés volt, ahogy a 3-4 nap alatt átvettem egy 600 oldalas könyvet is :-)


Ebbe csúnyán bele lehet ám csúszni aztán nem is érted, hogy te miért buksz sorozatosan.........


Amikor pedig te nagyon megtanulod az anyagot és tényleg kened-vágod és egy ilyen átolvastam 1X embertől kérdezel valamit vagy ilyen vizsgázik előtted azt állapíthatod meg hogy az illető semmit nem tudd :-)

2018. szept. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,főleg az utolsónak!


Mindenesetre ez az első hetem a szakon de a matekos tárgyak eléggé húzósnak tűnnek így elsőre.Ezert vagyok én is azon az állásponton ,hogy minden nap tanulni/gyakorolni kell ,mert egyébként lemaradnek :/

2018. szept. 5. 10:31
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan már #4-es, attól még, hogy neked rosszak a képességeid, nem jelenti azt, hogy a diákok 99%-ának szintén. Honnan veszed, hogy mindenki kamuzik? Sérti az egódat, hogy vannak olyanok, akiknek jó a memóriájuk, ezért kitaláltad ezt a dumát saját magad nyugtatására? Vagy végül a diákok 99%-a színt vallott neked, és nem csak találgatsz?
2018. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vannak jobb képességűek, vannak kevésbé.


Általában a szorgalom mindenképp meghatározó. Matekból meg arra kell törekedni, hogy megértsd a nyelvét neki, és értsd egy-egy tétel, definíció értelmét.


Ha ez megvan, onnantól igazából nem abból fog állni a készülés, hogy magolod a tételeket, hanem saját magadtól, akár a te jelöléseiddel is vissza tudod adni.


A másik a sok-sok gyakorlás. Ott vannak a Bólyai könyvek, kidolgozott példákkal, analízishez, deriváláshoz, integráláshoz, diffegyenletekhez nagyon jók.


Csak venni kell a fáradtságot, hogy kialakuljon a rutin is, és akkor nem lesz gond zh-n.


Át kell tekinteni a gyakorlatok anyagát, végig kell oldani korábbi zh-kat, össze kell ülni szaktársakkal megbeszélni a kritikusabb részeket, stb.


A hozzáállástól és a szorgalomtól sok minden függ. Persze van, aki gimiben már tanult integrálni, aztán kevés tanulással is megkap majd egy 3-as, 4-es jegyet. De a pofáraesés majd 2.félévtől van, mert többváltozós analízist, Hesse-mátrixokat, vektorfüggvényeket, biztos nem tanultak azok sem.

2018. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És a korábbi zh-k hol vannak fent ?
2018. szept. 5. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

6-oska....te tudsz olvasni vagy azzal is problémáid vannak?

Vajon így hogy tudod értelmezni az egyetemi tananyagot? - költői kérdés -


Aki szín jeles ahogy írtam is az 1% ha neked ezt nehéz értelmezni, hogy mit jelent ez akkor sajnálom!


Aki pedig egyszer átolvasva abszolvál egy tárgyat az zseni gyerek!


Ne légy már ennyire hülye kedves hatoska......

2018. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"És a korábbi zh-k hol vannak fent ?"


Hát ezt neked kéne tudnod... Kérdezz felsőévesektől. Vannak levelezőlisták, meg ftp szerverek, oda sokmindent feltöltenek.

De lehet hogy a tárgy honlapján is van, csak keresni kell.

2018. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!