Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jár több lány felsőoktat...

Miért jár több lány felsőoktatási intézménybe, és miért teljesítenek jobban a fiúknál?

Figyelt kérdés
A statisztikák állítólag ezt mutatják ki.

2018. szept. 5. 08:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
attól hogy a bölcsész karokra több lány jár és ,,jó" eredményeket érnek el attól függetlenül a férfias nehéz mérnök karokon még mindig teli vannak tömve férfiakkal
2018. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

Nézd meg itt az 1. választ és egyből megérted.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2018. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%
A lányok általában szorgalmasabbak.
2018. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Mert pl mérnöki karon túl sok lányt nemlátok, ami a legnehezebb szakok között van.
2018. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
En viszont az orvosin latom hogy valamennyivel tobb lany van.
2018. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Akkor ki lehet jelenteni, hogy a lányok többsége néhány kivételtől eltekintve az un. "büfészakokra" jár?
2018. szept. 5. 13:17
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez eddig sem volt titok, hogy magasabb a lányok száma a humán szakokon, és alacsony a reálon. A valódi kérdés az, hogy miért. Ez viszont már egy másik, hosszú téma, amibe most nem mennék bele.

#4 Miért ne lenne piaci igény mondjuk fordítókra, tolmácsokra, pedagógusokra, pszichológusokra...? Az meg csak a te szubjektív véleményed, hogy értéktelen. Ne kezeld tényként.

2018. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

"Akkor ki lehet jelenteni, hogy a lányok többsége néhány kivételtől eltekintve az un. "büfészakokra" jár?"


Az esetek nagy részében igen, főleg ha csak időhúzásból jelentkeznek a divatszakokra, azaz céltalanul, mint ahogy több intervjú is ezt alátámasztja. Mert még nem tudják mihez kezdjenek, dolgozni sem akarnak, így nyílván egyszerűbb pár évig az állam nyakán lógni.


Persze tisztelet a kivételnek, akiknek már megalapozott céljuk és elhatározásuk van.



"Ez eddig sem volt titok, hogy magasabb a lányok száma a humán szakokon, és alacsony a reálon. A valódi kérdés az, hogy miért. Ez viszont már egy másik, hosszú téma, amibe most nem mennék bele."


Pedig ebbe érdemes lenne belemenni, akár külön kérdéskiírást is érdemelne. Nekem is lenne egy-két szavam hozzá, de nem itt teszem meg, mert nyílván mostanság az a divat, ha valakinek nem tetszik a tény és valóság, akkor az azt ecsetelő illető válaszát töröltetik.

De a tisztelt töröltető személye attól persze még ugyanolyan buta és tudatlan marad, mint volt.


Egyébként én annak örülnék legjobban, ha a bölcsészképzéseket is végre szintre hoznák. El kéne érni azt, hogy az a diploma is értékes és piacképes legyen. És ne az legyen, hogy pl. a mérnökök bírálják az ilyen diplomákat.

2018. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%

"Egyébként én annak örülnék legjobban, ha a bölcsészképzéseket is végre szintre hoznák."


A bölcsészképzés ahol tanítok, simán szinten van egy mérnöki szakkal nehézségben.


"El kéne érni azt, hogy az a diploma is értékes és piacképes legyen."


A bölcsészképzések annyira piacképesek, amennyit a kormányzat hajlandó a kultúrába fektetni. Ne várd, hogy a piac tartsa el a tudományt.


"És ne az legyen, hogy pl. a mérnökök bírálják az ilyen diplomákat."


Csak azok bírálják, akik azt se tudják, miről van szó.

2018. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

"A bölcsészképzés ahol tanítok, simán szinten van egy mérnöki szakkal nehézségben."


Miért, elvégeztél tán egy mérnöki szakot is? Ha nem, akkor mire alapozod a kijelentést?

Mellesleg a mondatodból szerintem hiányzik egy vessző, de hát miért egy mérnöknek kell ezt is egy bölcsész tudomására adni... Örök kérdés. Talán a szinvonal?


"A bölcsészképzések annyira piacképesek, amennyit a kormányzat hajlandó a kultúrába fektetni. Ne várd, hogy a piac tartsa el a tudományt."


Szerintem manapság meg főleg a külföldi befektetések az iránymutatóak, nem az, amit a kormány biztosít. Mellesleg a piacnak meg nem a tudományt kell eltartania, hanem az egész gazdaságot legalább nemzetközi szinten.

Ha megnézed a Magyarországon belűli Tudományok körét, akkor azt láthatod, hogy állami támogatás már ott sincs. Külföldi megbízás alapján van minden...


"Csak azok bírálják, akik azt se tudják, miről van szó."


Ez erős kijelentés, pusztán egy analóg példával élnék, ha megengeded: Szeretem a tökfőzeléket, nem tudom hogy kell megfőzni. De ha büdös, azt megérzem.

2018. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!