Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyors, praktikus és legfőképpe...

Gyors, praktikus és legfőképpen alapos egyéni otthoni tanulás felzárkózáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem nem elég pontos ezért kifejteném itt a szituációt és a problémát.

4 évig egy élelmiszeriparos szakközépiskolába jártam, ott is érettségiztem ezalatt a 4 év alatt sok fajta kémiánk volt és labor gyakorlataink. Érettségi után ott hagytam a sulit mivel nem szerettem volna az élelmiszeriparban tovább maradni, mert 4 év alatt igen csak rájöttem, hogy nem az én világom, de mivel nyár végére nem tudtam mit kitalálni visszamentem oda egy élelmiszeripari technikusi okj-re ami 3 évről mivel ott végeztem és 2 évre rövidült mivel ugyebár a 4 év alatt leadták azt az anyagot ami lefaragott így egy évet viszont majdnem félév elteltével nagyon nehéznek véltem mivel nem is voltam érdekelt a dologban és a 4 év alatt hogy is mondjam inkább csak léteztem mintsem ténylegesen tanultam volna bármit is. Ezután elmentem dolgozni, de hamar megtanultam, hogy amíg csak tudok tanuljak szóval itt vagyok én most. Az abbahagyott okj-n is nagyon élveztem a mikrobiológiát és a labort emellett nagyon szeretem a kémiát és mivel nem tudtam eldönteni hova menjek vagy mit csináljak elkezdtem egy vegyész technikusi okj-s képzést ami egy emelt szintű képzés. Most így 3 nap után már is érzem, hogy a középiskolai kémia,fizika tudásom a béke segge alatt van nagyon gondolkodtam, hogy itt hagynám ezt és akkor egy életre befejezem a tanulást, de elgondolkodtam mindig erre a vágányra sodor az élet és valamilyen szinten élvezem is csak nagyon zavar és hátráltat a hiányosságom. A tanárok sem vehetnek vissza a tempón mivel az osztályban nagyjából én vagyok az egyetlen akinek nincs ilyen mértékű tudása és még csak nem is tudnak róla.

Viszont én szeretném behozni ezt a szakadéknyi hiányt és gyorsan felzárkózni. Ki mit tanácsolna?

Kémiából vannak 9-10-11 es Mozaikos könyveim azokból eltudok kezdeni esetleg tanulni viszont fizikából lövésem sincs, hogy hogyan tanulhatnék egyedül.

Akinek van ötlete, tanácsa, esetleg hasonló cipőben járt, de nem feltétlen ilyen tárgyakból írja le kérem, hogy hogyan és s, mint oldotta meg.

Nagyon nagyon jól jönne bármilyen ötlet, tipp, történet ami már lezárult, hogy esetleg kitaláljam magammal mit kezdjek.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Elnézést a regényért.



2018. szept. 5. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:
magántanár, illetve kémiából és fizikából is vannak fent digitális könyvek.(NKP)
2021. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!