Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen FOSZK-on tanulok és...

Egyetemen FOSZK-on tanulok és a kötelező gyakorlat előtti utolsó félévem jön viszont egyetlen egy tárgyat nem tudtam felvenni helyhiány miatt. Adtam be kurzusbővítési kérelmet viszont nem fogadták el. Gyakorlat közben fellehet venni tárgyat?

Figyelt kérdés
Illetve fellehet venni csak egy tárgyat?

2018. szept. 6. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Ez eléggé egyetemfüggő. Nálunk úgy van hogy az összes kreditből le kell vonni a gyakorlatért járó 30-at és ami marad annak a 75%-át meg kell csinálni hogy mehess gyakorlatra. Vagyis FOSZKon ha 68 kredit meg a 90-ből bármikor fel lehet venni a gyakorlatot és mellette a tárgyakat is. Viszont hallottam olyan egyetemről ahol mind a 90 kreditnek meg kell lennie, vagyis amíg egy tárgyad is hiányzik nem veheted fel a gyakorlatot. Ha az egyetem engedi hogy gyakorlat mellett csinálj tárgyakat akkor nem gond hogy csak 1 óráról van szó. De ugye ott van az is hogy a gyakorlati helyed mennyire rugalmas, elengednek-e órára vagy fix munkaidős helyre kerülsz.
2018. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ !
2018. szept. 6. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ha nem tudod utolsó félévben felvenni; mert pl nem hirdetik meg arra a félévre; akkor gondolom csúszol egy évet; és ha a másik félévből előtte már az összes tantárgyad megvan, akkor azt passziváltatod; és utána aktív leszel abban a félévben, amikor már csak azt az egy kimaradt tantárgyat (mellé még esetleg szabadon választottakat) megcsinálod.
2018. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatot minden félévben fel lehet venni, nem csak ősszel vagy tavasszal.
2018. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!