Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is így élte meg a 12....

Más is így élte meg a 12. osztályt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még csak egy hete vagyok végzős, de már most gyomorgörcsöm van ettől az évtől, a szalagavatótól, az érettségitől...

Két emelt érettségit kell tennem (biosz, kémia) és őszintén úgy érzem, hogy nem lesz elég időm felkészülni rájuk. Rengeteg időmet el fogják venni a szalagavatós táncpróbák az első félévben, emellett sportolok is és most csinálom a jogosítványt.

Alig van úgymond szabadidőm. Most már eljutottam arra a szintre, hogy nem az a baj, hogy nem tudok elmenni egy egésznapos vásárlásra vagy megnézni egy filmet, hanem az, hogy nincs időm tanulni a szabadidőmben :D .


Ti hogy éltétek meg ezt az évet? A középszintű érettségikre mennyit tanultatok? Tényleg olyan nehéz volt ez az egész, mint amilyennek tűnik és mint amilyennek a tanárok többsége beállítja?


Köszönöm a válaszokat

18/L



2018. szept. 7. 19:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%

Gyűlöltem a 12. osztályt!

Mindenki a továbbtanuláson nyivákolt, össze voltunk állandóan veszve a szal.avatós ruhákon, kosztümön, a legtöbb tanár kö.csög volt és parázratott minket.

Fujj!

2018. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Csak egy tipp: nem az érettségi évében kéne jogsit csinálni, így több időd maradna tanulni.


Én is emelteztem bioszból és kémiából, én más 11.-ben faktokra és magántanárhoz jártam.


És igen, elég nehéz. Nekem kellett az a másfél év a jó eredményű emeltekhez.

2018. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%
Szalagavatora nem mentem, jogositvanyt nem akartam, igy sok szabadidom maradt. Csak egy emeltet tettem, szoval az is konnyitette a dolgomat. Szerintem az erettsegi nem volt olyan nehez, de azert konnyunek se mondanam. Visszagondolva banom, hogy nem kezdtem el idoben tanulni es mindent 2-3 het alatt neztem at. Csinalj erettsegi feladatsorokat, nekem sokat segitettek.
2018. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
58%
Nemtudom mit sírnak egy csomóan.. 2-4 tanuló voltam ks-ben és jól írtam meg az érettségit.
2018. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
és hajt a tatár vagy mi? hova vállalsz ennyit mond meg? nem ér rá a jogositvány később, akár nyáron?
2018. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
66%

Hm. Szerintem az volt a legjobb évem. Mi is sokat veszekedtünk, de ekkor volt a legtöbb élményem. Táncpróbák, ruhapróbák, tablófotózás...

Nyugi, szabadidőd egyetemen se lesz. :D

Én 12.-ben jogsit csináltam, két nyelvi emeltre

készültem, mellette egyesületbe jártam sportolni. És minden percét szerettem az összesnek, hiányoztak is.


Színötös lett mind a bizim mint az érettségim. Szóval nyugi!! :)


Egy elsős egyetemista

2018. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Egyébként nem, nem hajt a tatár. A jogosítványt nem most kezdtem el, legkésőbb október közepén meg lesz a forgalmi vizsga (ha elsőre átmegyek), de már most alig tudok időpontot egyeztetni az oktatóval, mert annyira sokat leszek a suliban a táncpróbák és a plusz faktos órák miatt.


A sportból nem engedek, próbálok egészséges életmódot folytatni, valamint kell ez a kis kikapcsolódás és levezetés, amikor nem kell tanulnom.


Próbáltam már 9.-től kezdve készülni az emeltekre, jártam érettségi előkészítőkre, faktos voltam már tavaly is, OKTV-ztem. De mégis elbizonytalanodok, hogy nekem ez mégsem fog menni ilyen időbeosztással.

2018. szept. 7. 20:07
 8/28 anonim ***** válasza:
32%

Nekem laza volt - igaz akkor még 4. giminek hívták, és a Kádár-rendszerben volt.

Jogsit nem akkor csináltam, csak egyetem első évében.

Sportolni hétvégén szoktam, nem is eredménytelenül, pedig nem voltam edzett. Tájfutás: a sportosabbak nem tájékozódtak jól, illetve a többség inni járt az erdőbe (DSK = diák sportkör), én meg viszonylag józan voltam :)

Fakultáción készültem emelt érettségire (akkori nevén: központi érettségi-felvételi), ár csak fizikából, az 100% lett.Tudtam előre, hogy max pontos lesz, mert az összes létező korábbi felvételi feladatsort megoldottuk fakton. A kémia csak 70%, mert abból nem voltam faktos, csak úgy magamtól készülgettem, illetve voltam az egyetemen egy hetes FEB-táborban. (FEB = felvételi előkészítő bizottság, ez a nem-értelmiségi szülők gyerekeit segítette az egyetemre kerülésben.)

Szalagavatós táncban nem vettem részt, tán nem is volt, nem emlékszem.

Matek ment, törire megpróbáltam tanulni, többször elolvastam a négy könyvet, nem sok eredménnyel, ám végül ötös lett. Ez részben a szerencsének, részben annak köszönhető, hogy jó vagyok szóban, ügyesen terelem a szót :)

Magyarra tanultam, bár végül amit húztam, arról nem sok fogalmam volt (mondjuk abból is ötöst kaptam, mert az írásbelim és a nyelvtan tétel jó lett)

De így visszaemlékezve nem volt túl stresszes, illetve nem emiatt. Hanem szerelmi bánat, életundor, ilyesmi. Aztán jött a "10 hónap Lenti helyrebillenti" sorkatonai szolgálat, és már retrospektíve rögtön sokkal jobbnak tűnt a gimi utolsó éve :)

2018. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én most májusban érettségiztem. Nem tudom, én nem szakadtam meg, pedig én is szalagavatóztam, és a heti két táncpróba mellett még plusz 2 órát edzettem külön, 2 tárgyból emelteztem, februárban kezdtem vezetni, és ugyanakkor felsőfokúztam is. Ez tényleg soknak tűnik, de nem tudom, nekem nem volt az. Az első félévben nem volt semmi gond, akkor még nem készültem kb semennyit, a másodikra viszont besűrűsödtek a dolgok. A végén tényleg, már nagyon keveset aludtam, minden szabad pillanatomban tanultam, de meg is lett az eredménye, felvettek oda, ahova menni akartam. Az érettségik után én azt éreztem, hogy engem átvertek. Hogy ennyit nem lett volna érdemes készülni rá, és hogy már kínosan egyszerűnek találtam néhány tárgyat (az egyik emelt is köztük volt).

Szóval szerintem nem kell ezen ennyit stresszelni. Nyilván tanulni kell, de ha megvan az elhivatottság, akkor meg fogod találni a megoldást. Ha tippek kellenének, tapasztalatok, vagy még más kérdésed van, írj nyugodtan.

2018. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Kb ugyanígy vagyok, semmi szabadidőm nincs, az angol tanárom nem ér semmit, semmit nem tanultunk nála 3 év alatt+még most el is megy, szóval fogunk kapni egy tök ismeretlen tanárt, de a tudásom 0, magántanárra meg nincs lehetőségem.

Rettegek a szakmaitól is. Félek, hogy milyen ruhát fognak a lányok választani szalagavatóra/hogy fog rajtam állni, hogy fogok menni magassarkúban, hogy fogom a táncot betanulni, egy szóval mindentől félek, nincs szabadidőm, és már legszívesebben felkötném magamat, pedig még csak egy hetet tudtam le.

2018. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!