Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is hülyének érzi magát az...

Más is hülyének érzi magát az egyetemen?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, első éves vagyok. Értem az órákat, tudok jegyzetelni, otthon is mindig foglalkozom vele, de mégis olyan érzésem van, hogy én ehhez túl kevés vagyok és mindenki sokkal jobbnak, okosabbnak, tanultabbnak, műveltebbnek stb. tűnik nálam. Konkrétan hülyének érzem magam hozzájuk képest. Pedig amúgy sosem voltam rossz tanuló. Kb. 60 ponttal a ponthatár felett kerültem be erre a szakra, mindig kitűnő tanuló voltam (bár nem jártam verseny istállóba, de azért nem is egy rossz suliba jártam) és az érettségim is 90% felett sikerült minden tárgyból, az emeltem is és van két B2 nyelvvizsgám is. Persze, vannak olyan szaktársaim is, akik nálam sokkal jobb iskolákban tanultak és jobb eredményekkel rendelkeznek, de többen pedig épp ellenkezőleg és ők is sokkal okosabbnak tűnnek... kb. mindenki tud mindent.
2018. szept. 13. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagy ott, hogy tanulj. Valaki úgy megy oda, hogy tud bizonyos dolgokat, de a többség nem. Nem szégyen, ha nem tudsz valamit, majd megtanulod.
2018. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgaidőszakig nem fog kiderülni ki mennyit tud valójában. Van aki hozott anyagból elvan első szemeszterben aztán kapálózik. Ne foglalkozz másokkal, ahogy írta más is azért vagy ott, hogy tanulj. Eleinte én is éreztem hasonlóan, de a vizsgákat mindig lazán hoztam és csak ez számít :)
2018. szept. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A friss egyetemisták eléggé különböző tudással kerülnek be, van akinek ez a tantárgy van nagyjából meg, van akinek a másik, és így tovább, olyan viszont szinte biztos nincs, akinek az összes első féléves tantárgy alapból megy.(mivel iskolafüggő, hogy ki hol mit tanult) Éppen ezért tanítanak kb mindent eléggé alap szintről az egyetemen, nekem pl mérnökin az egész fizikát leadták az alapoktól egyetemen, nekem arra nem volt szükségen, de aki pedig műszakiból jött, annak pedig a géprajz volt olyan, hogy szinte csak ismételt az első félévben, de aki egy közepes szintű gimiből jött annak mindegyik új volt, de ő is megtudta csinálni, csak az első egy vagy két félév neki tanulósabb volt, viszont utána nagyjából eltűnnek a hozott tudásból származó különbségek, és már az számít jobban, hogy ki hogyan tanul az egyetemen.
2018. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első héten így éreztem magam. Aztán egyre jobban felbátorodtam és sokat beszélek a szemináriumokon (nyelvszakon vagyok) és már nem érzem magam annyira kevésnek :)
2018. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne érezd magad hülyének! Kifejezetten jó a hozzáállásod a dolgokhoz, és mint írták, azért vagy ott, hogy tanulj. Valószínűleg elég alap szintről fogják tanítani a dolgokat, vagy megadnak valamilyen szakirodalmat, jegyzetet a felzárkózáshoz. Én max. akkor éreztem kicsit hülyének magam, mikor egy-két tanár(akiknek a nagy szakmai tudását nem vitatom) elképesztő magas lóról, lekezelő stílusban tartott órát, és konkrétan kihangsúlyozta, hogy mik azok, amiket mi hallgatók nem tudunk. Járj be órákra, igyekezz minden tanulási lehetőséget kihasználni(kiadott szakirodalom, felsőbb évesek tapasztalatai, jegyzetek, közös tanulás a csoportoddal stb.), és nem lesz gond. Én nem egy erős középiskolába jártam, ahol kimagasló eredményekkel végeztem. Vannak csoporttársaim, akik nagyobb város nagyobb iskolájába jártak, de hozzám képest egészen pocsék eredményeket érnek el az egyetemen.
2018. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem evvel kb mindenki igy van az elejen, de majd rajossz, hogy ez tok hulyeseg. Ha lesz sikerelmenyed, akkor magadra kapsz egy kis onbizalmat es nem lesz baj. :)
2018. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igazából pont ez az, hogy bár vannak alapozó tárgyaink, mégis olyan érzésem van, hogy ott sem mindig az alapokról kezdünk, hanem több órán már elvárnak tőlünk egy előzetes tudást, ami nekem pl. nincsen meg. Én is nyelvszakos vagyok, mint ahogyan az egyik válaszoló is és alapvetően nem a nyelvvel van a baj, mert értem, amit mondanak és olvasok stb., (bár egyes tárgyak terminológiájával azért vannak problémák, mert csomó szakkifejezés ismeretlen számomra), ,de középiskolában nem foglalkoztunk ennyire mélyen a nyelvtannal, kultúrával, irodalommal még a magyar esetében sem, pláne nem konrétan ezen nyelvvel kapcsolatosan. Csomó minden van, amire utalnak, hogy “ezt is biztosan tanultátok a középiskolában” és emiatt nem magyarázzák el, miközben nekem halvány lila fogalmam sincsen, hogy miről van szó. Nyilván tanulok, készülök, elolvasom, amit kell és utánanézek a dolgoknak, ha valamit nem tudok stb., de így is sokkal nagyobb hátrányban vagyok, mint azok (pl. a kéttannyelvű gimisek), akiknek már van egy alap tudásuk a témában és ez eléggé kétségbeejt. Emiatt azt érzem, hogy nem oda való vagyok.
2018. szept. 15. 08:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Sőt, csomóan vannak olyanok is, akik már fordítanak és megjelennek az írásaik különböző újságokban, tanítanak az egyetem mellett stb. Ezen is meglepődtem, hogy ez egy ennyire általános dolog, mert én eddig azt hittem, hogy ez csak egy-két "különlegesebb" eset, de itt szinte mindenkire igaz.
2018. szept. 15. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!