Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme úgy a diplomának,...

Van értelme úgy a diplomának, ha az addig megtanult dolgok 90%-át elfelejti az ember rögtön amint munkába áll?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy csodás oktatási rendszerünk telerakja a tantervet sok esetben olyan tárgyakkal, melyekre a tanárok is azt mondják az első alkalmakkor, hogy "bár használni nem fogják, de azért a tanterv része". Amikor valaki sikeresen lediplomázik mondjuk valamilyen műszaki, vagy informatikai részből, és megkérdeznek tőle egy deriválási, vagy integrálási feladatot, amikre 2-3 félévnyi tárgya ráment, és nem tud semmit, akkor nem gondoljátok, hogy teljesen haszontalan volt?

Ez mennyi esetben értelmesebb, mint mondjuk az, hogy ha az ember műszaki pályát választ, akkor önképzésre adja a fejét, és ő maga dönti el, hogy a leendő munkája során mi lesz az, ami számára a hasznos dolgot fogja jelenteni, és arra "gyúr rá"?


2018. szept. 15. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem:

1. Ha egy adott munkakör megkívánja a diplomát, akkor felesleges ezen gondolkozni. Meg kell csinálni és kész. Lehet mondani, hogy nem a papír számít, de teszem azt a legtöbb szoftverfejlesztő álláshirdetésnél alap elvárás a felsőfokú szakirányú végzettség (néha még az MSc-t is megkövetelik). Nem azért mert az egyetem sok szakmai tapasztalatot adna, hanem mert ez egy szűrő, hogy az adott egyén sok terület alapjába beleláthatott és van benne kitartás. Plusz diploma nélkül a kezdeti időszakban megnehezítenéd a dolgodat, rengeteg lehetőség nem lenne adott (pl. gyakornoki programok), amikkel kapcsolatokat tudsz építeni.

2. Ha már informatika és deriválás/integrálás. A matematikai része a dolognak sok esetben valóban nem kell a szakmában. De ettől még nem felesleges. Csiszolja a logikát, ugyanaz a szintű gondolkodás szükséges.

3. "ő maga dönti el, hogy a leendő munkája során mi lesz az" - A leendő munkája során a leendő cég tudná eldönteni, hogy mi hasznos és mi nem. De ezt előre az egyén nem tudja. Pl. mondhatod, hogy a programozásban a kódminőség felesleges és minek az és inkább a fejlesztésre gyúrsz rá. De a cégnek igenis fontos lesz, ha hosszú életű, könnyen bővíthető szoftvert fejleszt, amin dolgoznak több százan és egy új embernek könnyen meg kell értenie a forráskódot.

2018. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Mivel az informatikát hoztad fel így:

Ezer meg egy féle informatikus létezik, és lehet egy pl mérnökinformatikusból. Mehetsz programozni, adatbázisozni, rendszergazdának, kutatni stb stb.

Egy programozónak nincs szüksége pl a plsql-re mégis tanulják, vagy egy rendszergazdának videojáték készítésre.


Azért tanulnak mindenből egy kicsit, hogy legyen lehetőségük választani, kideríteni mi érdekli őket, és arra ráfeküdni, abból készíteni szakdolgozatot.


És igaz, hogy elfelejtenek deriválni, integrálni egy idő után, de ha mégis szüksége lenne rá, akkor pár óra alatt feleleveníti a tudást, nem kell egy fél év hogy megtanulja.

2018. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az hamis feltételezés, hogy a 90%-át elfelejtenéd annak, amit tanultál. Ha ez így van, fordulj szakorvoshoz, mert az komoly gond.


Az más kérdés, hogy egyes szakokon valóban elavult a tanrend, és 5 év után sem vagy használható szakember a piacon.

2018. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!