Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi évfolyam felelős...

Az egyetemi évfolyam felelős tanár miért nem viselkedik úgy mint egy osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Miért nem ad tanácsot miért nem segít a papír intézésében miért nem tart olyan órát ahol a csoportjával megbeszéli a csoporttal kapcsolatos ügyeket? Tarthatna osztályfőnöki órát akár.
2018. szept. 16. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert egyetemre felnőtt emberek járnak és nem kisgyerekek?
2018. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Anyukádat ne hívja be beszélgetni rólad? :D :D
2018. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Felnőttek de azért kellene tartani a kapcsolatot sokan nem tudják az információt a vizsgákról stb.
2018. szept. 16. 22:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor ne legyen a papíron csoportfelelelős tanár
2018. szept. 16. 22:29
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy felnőtt ember, aki tud olvasni, meg tudja nézni, hol a vizsga és mikor. Erre való a Neptun.
2018. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha valami a csoporttal kapcsolatos magánügy akkor a csoport felelős nem kellene közölje
2018. szept. 16. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De fura, hogy nálatok ilyen is van. Nálunk a legtöbb tanár elég leterhelt így is, úgyhogy a HÖK tagok között megvan ki melyik szak hallgatóiért felel és tőlük lehet segítséget kérni. Több értelme van szakonként intézni a dolgok, mint évfolyamonként, főleg ha valaki csúszik. TO is szakonként van, ha évfolyam felelős azt se tudja kinek ki az ügyintézője.

Nem tudom hol és milyen szakon vagy, de nálunk egy évfolyam kb 500 nappali tagozatos hallgatót takar. Lehetetlen lenne ennyi embernek osztályfőnökit tartani, meg mi értelme lenne? A legtöbb téma úgyis csak a hallgatók egy kis részét érinti. Miben kéne tanácsot adnia? Hivatalos ügyekben a TO tud segíteni, ha magánéleti gondról van szó van egyetemen pszichológus, ha szakmailag akarsz fejlődni egy adott tanszék tanárai tudnak elsősorban segíteni. Papírokkal TO-n kell kezdeni és ha nem hozzájuk tartozik továbbküldenek a pénzügyre, egy tanszékre, egy egyetemi szervezethez. Nincs az az isten hogy egy tanár fejből tudná milyen papírt kinél kell elintéztetni, ha az ezzel foglalkozó TO is gyakran csak azt tudja hova kell tovább menned. Vagy úgy gondoltad hogy egy tanár járjon utána minden hallgató bajának? Mert akkor aztán heteketis várhatsz.

2018. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ha valami a csoporttal kapcsolatos magánügy akkor a csoport felelős nem kellene közölje" - Akkor minek kene az osztályfőnöki? Ami olyan hogy mindenkit érint arról úgyis küldnenek neptun üzit. Ha valami 1-2 diákot csak akkor meg felnőtt emberek utána tudnak járni. Esetleg írsz az ügyintezőnek vagy tanárnak hogy ez a problémád, kihez tudsz fordulni.
2018. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nincs semmi hasonló feladatkör. Kérdező, nálatok mit csinál az évfolyamfelelős tanár? Mi a dolga?
2018. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
76%
Jézusom, micsoda kisiskolás, dedós gondolkodás!!! Osztályfőnöki óra - az egyetemen??? Az egyetemi oktatóknak nem a tanítás a fő feladata, erről még nem hallottál? Ők tanulmányokat, cikkeket, könyveket írnak, konferenciákon adnak elő, tudományos társaságok üléseire járnak. Nekik a tudományos életben vannak feladataik, nem az a dolguk, hogy a hallgatók piti ügyeivel foglalkozzanak. Ez nem középiskola, ahol Rozi néni meg Gyuszi bácsi ráér a diákok lelkét simogatni, mert nem kell doktorálniuk, habilitálniuk, és életükben nem írtak meg egyetlen tanulmányt sem!!! Az egyetemen azok tanítanak, akik egy tudomány művelői. Nem óvóbácsik, nem óvónénik, nem gyerektutujgatók. Az egyetemre pedig felnőtt emberek járnak, akiknek a felnőttsége abban is megmutatkozik (szerencsés esetben), hogy tudnak olvasni és önállóan elintézik a papírjaikat (bácsik és nénik segítsége nélkül). Az évfolyamfelelősség csak formalitás. Nem kell komolyan venni.
2018. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!