Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy szólítsam meg az egyetemi...

Hogy szólítsam meg az egyetemi ügyintézőt e-mailben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel úgy hívják hogy Kis Jóska, akkor Tisztelt Kis Jóska! Vagy hogyan kellene? Köszönöm :)
2018. szept. 17. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Tisztelt XY Úr/Úrhölgy és Tisztelettel fejezed be azt a levelet amit így kezdesz, ilyen megszólítással.
2018. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az úrhölgy egy kicsit sok...


Kérdező, a Tisztelt Kis Jóska teljesen megfelelő megszólítás, elhiheted, hogy nem a megszólítást fogja elemezgetni az ügyintéző... Én már többször leveleztem egy ügyintézővel, így én neki csak annyit írok, hogy Kedves Jóska, de magázódunk, viszont tudom, hogy ez belefér, mert ő is úgy válaszol rendre, hogy Kedves Andrea. Ne parázz rá erre, a standard tisztelt + név teljesen megfelelő.

2018. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mondjuk Tisztelt Ügyintéző!
2018. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Tisztelt Ügyintéző-t használnám. Egyébként ne izgulj nem kell megszakadni miatta emlékszem először én is mindig ilyen e-maileket írtam aztán mindig olyan informálisan válaszoltak rá.
2018. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Kedves Jóska, ...
2018. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!