Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért bonyolítom mindig túl a...

Miért bonyolítom mindig túl a matekfeladatokat?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudom, hogy erre milyen választ vársz. Ne bonyolítsd túl a matekfeladatokat! :)


Egyébként vannak elég bonyolultak, lehet néhányhoz hozzászoktál, de mindig próbáld végiggondolni, mielőtt valamit kiszámolsz. Én például jobban szeretem leegyszerűsíteni a feladatokat, még ha nem is lehet úgy megoldani, ez szerintem nagyobb probléma :D


Mit bonyolítottál túl mostanában például?

2018. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
A matekpéldáknak van egy megoldási forgatókönyve, ami kizárja, hogy túl lehessen bonyolítani...:)
2018. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden feladatot túl lehet bonyolítani.


Egy szürreális példa:


Egy derékszögű háromszög két befogójának hossza 3 cm és 4 cm. Mekkora az átfogó hossza?


Egyszerű megoldás: Legyen az átfogó hossza c. Pitagorasz tételéből: c^2=3^2+4^2, ennek c=5 a megoldása.


Bonyolult megoldás: Legyen az átfogó hossza c, és legyen a 4 cm-es oldallal szemközti szög Ł, ekkor


ctg(Ł)=3/4, amire Ł=~53,13°.


Van elég adatunk arra, hogy felírjuk a koszinusztételt:


4^2 = 3^2 + c^2 - 2*3*c*cos(53,13°)


Ez egy másodfokú egyenlet, amelynek megoldásai (kerekítve) -1,4 és 5, ebből csak a c=5 játszik.


Ha nagyon akarjuk, még sokkal-sokkal jobban is lehetne variálni a megoldás menetét.

2018. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, eléggé sok időt lehet veszíteni miatta. Gondolom nehezebb / komplexebb tudást igénylő feladatoknál fordul elő veled is.

Ez azért van, mert valahogy mindig el akarjuk kezdeni a feladatot. Egy feladatot sokféleképpen meg lehet oldani, és ha eszünkbe jut egy módszer, akkor azonnal elindulunk azon az úton, mert így logikus, aztán később kiderül, hogy sokkal egyszerűbb, mint gondoltuk.

Ha engem kérdezel, még mindig jobb túlbonyolítani, mint nem megoldani. Egy recept van, hogy fejlődj feladatmegoldásban: Gyakorolj.

2019. márc. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!