Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt biosz érettségire?

Figyelt kérdés
2019-ben tervezek bioszból emeltezni, nem vagyok a legjobb bioszos, de szeretem, és érdekel,ezért úgy gondolom, sikerülhet. Viszont fogalmam sincs, hogy mennyit kellene tanulnom rá, milyen módszerekkel, hogy jobban megmaradjon. Valakinek van valami tuti tippje, hogyan vigyem véghez?

2018. szept. 21. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez engem is érdekel.

Nekem hagyományos érettségim van. Másoddiplomához (alapszak) kell a biosz emelt érettségi.

2018. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En iden tettem emelt biosz erettsegit.Tuti tipp szerintem nincs, mindenki mas modszerrel tud tanulni, azt tudom csak leirni, ami nekem bevalt.

Igazabol jo biosztanarom volt es jartam hozza az utolso ket evben fakultaciora, ahol sokat gyakoroltuk a teszteket, kiegeszitettuk az oran tanultakat. Nagyon kellett a jo tanar, o mindig olyan elgondolkodtato kerdeseket tett fel, ami nem csak a tudasunkat, de a bioszos problemamegoldo keszsegunket es lataskorunket is fejlesztette.Viszot hiaba volt jo a tanar, mert fakttal egyutt is csak heti 4 bioszunk volt.Tehat az onallo felkeszules volt a kulcs a sikerhez.

Az emelt joval nehezebb a sima kozepszintunel, de sok tanulassal es gyakorlassal bele lehet jonni.Nekem az segitett sokat, hogy otthon is vegigirtam sok tesztet, kijavitottam a megoldokulccsal es probaltam tanulni a hibaimbol. A vegere ugy belejottem a feladattipusokba, hogy mar jobban ment, mint a kozepszintu, mivel olyat nem irtam rendszeresen.

Az is fontos, hogy a szakkifejezesejet pontosan tudd. A biokemias reszt is jol kell tudni, ahol sok a szakszo, es nem eleg csak korulirni, hogy pl a hidrolizis helyett azt mondom, hogy vizbelepessel elbontas.

Talan az a legfontosabb, hogy sajnos nem eleg tudni a tananyagot akar kivulrol is, hanem azt bonyolult peldakban kell tudni alkalmazni, egyaltalan felismerni, hogy hogyan kezdj megoldani egy feladatot. Olyan is van, hogy a feladat temajat nem tanultad, mert nem arra kivancsiak, mit magoltal be, hanem, hogy a feladatban megadott informaciokkal mit tudsz kezdeni, hogy oldasz meg egy problemat.

Bar neha pont az benne a konnyu, hogyha valamit nem tanultal meg jol, akkor se kizart, hogy sok pontot elersz egy feladatban, ha logikusan le tudod vezetni.

Muszaj mindent jol megtanulni, reszletesen, hogy meglegyenek az elmeleti alapok, aztan azt alkalmazni kell tudni a gondolkodtato feladatokan. Tehat elso korben a leheto legpontosabban meg kell tanulni a tananyagot, de ez onmagaban nem eleg, utana azt bonyolult peldakban, gondolkodtato feladatokban alkalmazni kell tudni. A legjobb erre a 2005-tol kezdve (de foleg inkabb a legujabbak) az elozo evi teszteket es megoldokulcsukat letolteni es abbol gyakorolni, es javitani, en ebbol eltem, es jo lett az emeltem.

Az is segithet, ha a frissen tanult uj anyagot kikerdezed magadtol es felmondod magadnak. Igy a hianyossagaidra is feny derul es tudod korrigalni. Ezt a tippet meg a volt tanarom adta.

Erdemes meg a neten kidolgozott teteleket keresni, csak persze lehetoleg hitelesebb forrasbol, vagy legalabb is legyel kritikus a leirtakkal. En le se tudtam volna erettsegizni az ilyen kidolgozott tetelek nelkul (amugy egyik tantargybol se). Pedig a tanaroknak amugy az a jo tanacsa, hogy magadnak dolgozd ki a teteleket, mert mar azzal is tanulod.

Remelem, nem ijesztettelek meg tulsagosan es nem vettem el a kedved, mert amugy nem olyan nehez, mint amilyennek leirva latszik es mint amilyennek mondjak.

Ha szereted a bioszt es erdekel, akkor siman megtanulod egy ev alatt. Amugy nekem az is nagy segitseg volt, hogy mindig erdekeltek az egeszsegugyi temak es emiatt sok ilyet, pl egeszsegpatikat olvastam. Ez sok elonyhoz juttatott, nem hivatalos tanulasi modszer ugyan, de meglepoen sok emeltes kerdesben vettem hasznat.

Tehat eleg sok modon lehet felkeszulni.

Egy kis gyakorlassal belerazodsz es egyre jobb teszteket irsz majd. Csak fontos, hogyha az elso nem lesz olyan jo, az ne vegye el a kedved, mert fokozatosan lehet belejonni. En is irtam eleinte 40-50%-okat, aztan elesben mar 80 felett vegeztem.

Kitartast es sok sikert!

2018. szept. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Gratulálok az eredményedhez és köszönöm szépen a részletes, segítő választ! Remélem, a kérdezőnek is segít. :)

2018. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!!!! :) és természetesen gratulálok!!!
2018. szept. 27. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Kebves kerdezok!

Orulok, hogyha segithettem mindkettotoknek!!! Es koszonom a gratulaciot!

Sok sikert mindkettotoknek!!!

2018. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!