Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika (középiskolai szint)...

Fizika (középiskolai szint) tanuláshoz tudnátok javasolni olyan összefoglaló jellegű könyvet, mint amilyen az Obádovics-féle Matek? Tehát olyat keresek, amit az alapoktól indul, érthetően magyaráz és vannak benne példák is levezetve.

Figyelt kérdés

2018. szept. 25. 08:42
 1/7 anonim válasza:
45%

Az Obádovics-féle Matematika testvére a Szalay-féle Fizika. (Ezt mások írták már egy másik kérdés alatt, de azért óvatosan!) Nem tudom, hogy létezik-e újabb kiadás. Fizikusként azt tudom mondani, hogy összefoglalásra nem rossz, a tematikája bőven lefedi a középiskolai tudást. Az enyémben (4. kiadás, 1970) vannak pontatlanságok (főleg definíciók, amik megváltoztak azóta: pl. méter definíciója).


Most kiragadok egy példát: a súlyerő NEM az az erő, amellyel a Föld a testre hat (68. o.). A test fejti ki az alátámasztásra vagy a felfüggesztésre (a Föld vonzása miatt). Egy leejtett testnek nincs súlya (mivel nincs, ami alátámasztaná vagy felfüggesztené), de a Föld ugyanúgy hatni fog rá.


Szóval, ha a Szalay-féle könyv alapján mész, érdemes hiteles forrásból a részleteket megnézni.

Más könyvet nem igazán ismerek, ami középiskolásoknak szól (biztos van pedig), csak egyetemi szintű könyveket ismerek.

2018. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, utánajárok. Az Akadémiai Kiadónál megjelent Holics László által írt könyvről van esetleg személyes tapasztalatod?
2018. szept. 25. 10:15
 3/7 anonim válasza:
34%

A Holics-féle könyvről nagyon sok jót hallottam, de úgy tudom, hogy elég terjedelmes, személyes tapasztalatom sajnos nincs, csak régebben könyvtárban belelapozgattam talán.

Most megnéztem a kiadó honlapján, egy kis minta megnézhető ingyen. 1230 oldalt végigolvasni elég húzós :) A tartalomjegyzékből ítélve nagyon részletes, és bőven túlmutat a középsulis tudáson (ami nem baj :D). A stílusa viszont nagyon jónak tűnik, rengeteg ábra van benne, ami segít a megértésben.

2018. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dq ***** válasza:
17%

Én a Holicsot használtam, nem a Szalayt, nekem teljesen megfelelt. Igaz, hogy jóval régebbi kiadást.


#1: A Szalay „hiteles forrás”-nak számít. Felteszem az elejébe bele van vésve még az is, hogy ki(k) lektorálták. (Ez egy ideje nem divat.)


Persze megesik hogy téved.

2018. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
45%
#1-es vagyok. Igaz, nem biztos, hogy a hitelességet kellett volna írnom, inkább a naprakészt. :) Egyébként Zentai Károly gimnáziumi tanár volt a lektor.
2018. szept. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! A Szalay könyvet kivettem a könyvtárból, egyelőre csak átfutottam 1-2 részt, de egész érthetőnek tűnik első blikkre. Ha pedig elakadok, akkor lehet, hogy hozzánézem majd a másikat is.
2018. szept. 26. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt ajánlanám:

[link]

2018. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!